SonicWALL pokračuje v inovacích Clean VPN a integruje SSL přístup SSL VPN do firewallů

Společnost SonicWALL, Inc. (NASDAQ:SNWL), přední poskytovatel technologií zabezpečení sítí, oznámila další vylepšení své technologie Clean VPN. Uvedla funkčnost vzdáleného přístupu přes SSL VPN integrovanou do oceňované platformy Unified Threat Management (UTM). Technologie Clean VPN založená na protokolu SSL poskytuje vzdáleným uživatelům v síti zjednodušené šifrované připojení. Jako skutečně revoluční prvek ochrany navíc prověřuje zabezpečená připojení proti narušením, malwaru a zneužití.

Firmy se v současné době musí vypořádat s čím dál distribuovanějšími pracovními silami. Potřebují zajistit bezpečný přístup k síti nejen pro zaměstnance, ale také pro dodavatele, zákazníky a partnery. Novou výzvou pro správce sítí je, jak podporovat zjednodušený přístup kdykoli a odkudkoli, a to z koncových zařízení, která nemusí být zcela bezpečná. Technologie SonicWALL Clean VPN zjednodušuje vzdálený přístup tím, že připojí uživatele přesSSL VPN v prostředí prohlížeče a nevyžaduje předinstalovaného klienta.Díky tomuzásadně zkracuje dobu potřebnou ke zprovoznění této technologie a zároveň komplexně chrání taková připojení před malwarem a nebezpečnými hrozbami.Je toho dosaženo pomocí vyspělého a vysoce výkonného stroje pro hloubkové prověřování paketů, který dokáže zachycovat nebezpečný obsah, s nímž mohou být uživatelé konfrontováni na cestách, v případě zneužití sítě nebo použitím nezabezpečených sítí.

„Integrovaná technologie SonicWALL Clean VPN založená na šifrování SSL nabízí našim zákazníkům průlom v jednoduchosti a ochraně pro bezpečný vzdálený přístup,“ řekl Jon Kuhn, ředitel managementu produktů společnosti SonicWALL."Organizace chtějí, aby zaměstnanci na cestách a dodavatelé měli rychlý a okamžitý přístup k síti. Nemusí si však uvědomovat, že tato připojení představují největší riziko z hlediska šíření hrozeb. SSL VPN technologie firewallů SonicWALL nabízí organizacím zjednodušený a efektivní přístup k síti bez zvyšování bezpečnostního rizika. ”

Technologie Clean VPN založená na šifrování SSL je k dispozici ve firmwaru SonicOS 5.2 pro firewally TZ 210 a NSA a obsahuje následující funkce:

  • Připojení SonicWALL NetExtender v prostředí prohlížeče.
  • Podporu operačních systémů Windows, Linux a Mac.
  • Přizpůsobitelný přihlašovací portál.
  • Režimy děleného tunelu a plného tunelu.

„Zahrnutí technologie SSL VPN do zařízení NSA představuje obrovskou výhodu pro poskytovatele spravovaných služeb i zákazníky,“ řekl Ron Culler, technický ředitel společnosti Secure Designs, která je jako poskytovatel spravovaných služeb zlatým partnerem SonicWALLu.„Tato technologie nám dává daleko větší flexibilitu pro vzdálenou správu, ať jsme v kanceláři nebo na cestách.Umožňuje nám obejít mnohé problémy, které vyvstávají s tradičními klienty IPSec VPN, a umožňuje nám hladce pracovat s širokou řadou klientských operačních systémů.Je to pro nás i naše zákazníky elegantní a pragmatické řešení, jež poskytuje obrovskou flexibilitu pro přístup k prostředkům v síti.“

Další informace najdete na adrese:http://www.sonicwall.com.

Témata článku: VPN, Clean, Seti

Určitě si přečtěte

Operační systém běžným počítačům nedal Bill Gates, ale Gary Kildall

Operační systém běžným počítačům nedal Bill Gates, ale Gary Kildall

** Gary Kildall pochopil, že levné výpočetní čipy mohou posloužit jako univerzální počítače pro všechny ** Připravil pro ně proto první operační systém ** Později mu systém vyfoukl Microsoft a nazval ho MS DOS

23.  4.  2017 | Pavel Tronner | 56

Umělá inteligence je sice v plenkách, už teď ale přestáváme rozumět, jak vlastně funguje. To je problém

Umělá inteligence je sice v plenkách, už teď ale přestáváme rozumět, jak vlastně funguje. To je problém

** Už je to tady, lidé přestávají chápat počítače ** Systémy neuronových sítí začínají pracovat tak, že ani jejich tvůrci přesně neví, co se uvnitř děje ** Do budoucna to může být závažný problém

24.  4.  2017 | Jakub Čížek | 112

Před 35 lety měl premiéru legendární počítač ZX Spectrum. Připomeňte si „Gumáka“

Před 35 lety měl premiéru legendární počítač ZX Spectrum. Připomeňte si „Gumáka“

** Slavný osmibitový počítač Sinclair ZX Spectrum byl uveden právě před 35 lety ** Připomeňte si tento průkopnický počítač v tematických článcích ** Podívejte se, jak funguje dnes

23.  4.  2017 | Pavel Tronner | 13

Správný počítač má alespoň dva monitory. Anebo je to jinak?

Správný počítač má alespoň dva monitory. Anebo je to jinak?

** David si nedokáže představit práci bez dvou a více monitorů ** Kubovi naopak stačí jeden a ve více displejích se ztrácí ** Jaký přístup je lepší?

23.  4.  2017 | Jakub Čížek | 59

Brněnské soudy daly stop Uberu. Je to dobře, nebo krok zpět?

Brněnské soudy daly stop Uberu. Je to dobře, nebo krok zpět?

** Před několika měsíci začal Uber nabízet své služby i v Brně ** Nyní ale narazil, soudům se to totiž nelíbí ** Má sdílená ekonomika dostat zelenou?

22.  4.  2017 | Jakub Čížek | 28


Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma: moderní cestování

Kdy opravdu přijdou nové baterie?

Velké testy: 6 herních notebooků a 8 volantů

Recenze: AMD Ryzen řady 5