Soitron je v Česku jediným expertem na IP telefonii od Cisco

Specialisté tuzemského systémového integrátora Soitron CZjako vůbec první v Česku obdrželi od společnosti Cisco prestižní certifikaci CCIE Voice (Cisco Certified Internetwork Expert – Voice). Takto certifikovaní odborníci jsou pro zákazníky zárukou, že získají prvotřídní poradenské služby v oblasti IP telefonie (VoIP).

Experti s certifikací CCIE Voice jsou schopni vytvářet a konfigurovat komplexní IP telefonní sítě, a stejně tak rychle řešit případné problémy. Soitron CZ je v Česku zatím jedinou firmou, jejíž odborníci tuto certifikaci obdrželi.

Zákazníci společnosti Soitron CZ ocení certifikaci v mnoha směrech, protože konkurence tak specializované know-how zatím v Česku nenabízí. „Jsme schopni realizovat technologicky náročné projekty, které kombinují množství různých technologií s jediným cílem: rychle a optimálně reagovat na neustále se měnící potřeby zákazníků,“ řekl Martin Půlpán, ředitel společnosti Soitron CZ, která se nyní v této oblasti zaměřuje zejména na rozvoj znalostí a zkušeností v oblasti takzvaných Unified Communications.

„Zákazníci chtějí plynule komunikovat bez ohledu na komunikační médium, použitou platformu, hardware a jeho umístění. Trh s těmito technologiemi dynamicky roste a letos očekáváme jeho růst v řádu desítek procent. Soitron v této oblasti patří ke špičce, a to nejen na českém trhu, ale v celé střední Evropě,“ dodal Martin Půlpán.

Specializace „Voice“ se v rámci certifikace CCIE soustřeďuje na řešení hlasové komunikace v podnikovém prostředí. Absolventi musí prokázat hluboké znalosti v oblastech, jakými jsou Cisco Communications Manager (VoIP pobočková ústředna), Cisco Unity (platforma pro unified messaging), Cisco Unity Express, Cisco IP Contact Center Express, QoS, MGCP a podobně.

Témata článku: Voice, Expert, Unit, Unity

Aktuální číslo časopisu Computer

První test AMD Ryzen

Velké testy: 22 powerbank a 8 bezdrátových setů

Radíme s koupí Wi-Fi routeru

Co dokáží inteligentní domy?