Sitronics TS zahájil pilotní projekt pro dálkové odečty elektrické energie v reálném čase v Bosně a Hercegovině

Praha, 27. března 2007 – SITRONICS Telecom Solutions (dříve STROM telecom) dnes oznámilo zahájení pilotního projektu svého systému UTILIS pro vzdálenou správu a odečet odběrů energie v reálném čase v rámci rozvodné sítě společnosti J.P. ELEKTROPRIVREDA HZ HB MOSTAR, která působí na území Bosny a Hercegoviny. Sedmiměsíční zkušební provoz se 184 měřícími body otevírá prostor pro zajištění vzdálených odečtů odebrané energie a sběru dat v síti s více než 200 000 odběrnými místy.

„Energetický průmysl právě prochází revolucí v oblasti řízení provozu a zákaznických služeb. Stále významnější roli v konkurenčním boji hrají aktuální a přesné informace o spotřebě energií a flexibilní přístup k vyúčtování služeb,“ vysvětluje Mirko Jelčíć, vedoucí obchodní jednotky UTILIS společnosti SITRONICS TS. „A to je přesně to, co umíme zajistit díky svým zkušenostem z prostředí telekomunikačních sítí a jejich operátorů.“

„Modernizace infrastruktury je jedinou správnou cestou, jak snížit provozní náklady a nabídnout zákazníkům lepší služby,“ říká Džemal Dadžiosmanović, vedoucí oddělení pro odečet společnosti J.P. ELEKTROPRIVREDA HZ HB MOSTAR. „Ve své práci se také často potýkáme s problematickými zákazníky, které díky moderním metodám měření dokážeme včas najít a snížit tak případné ztráty.“

SITRONICS TS začal v loňském roce nabízet vlastní systém pro automatickou správu měření energie v reálném čase UTILIS založený na měřících zařízeních americké společnosti Echelon a technologii PLC, která umožňuje přenášet data v elektrických rozvodech. Prvního zákazníka našel tento systém v Rakousku, po pilotním projektu si komplexní systém pro dálkové odečty a měření spotřeby elektrické energie objednala společnost Stadtwerke Feldkirch.

Technologie systému  UTILIS umožňují inteligentní měření odběrů energie a zároveň poskytují klíčová provozní data v reálném čase. Ve spolupráci s oborovým systémem pro řízení vztahů se zákazníky nabízí řešení UTILIS přesné informace o  spotřebované energii a její ceně také koncovým odběratelům energie. Distributor energie díky aktuálním přehledům zároveň získává nástroj pro obranu před podvody a černým uživatelům.

Aktuální číslo časopisu Computer

První test AMD Ryzen

Velké testy: 22 powerbank a 8 bezdrátových setů

Radíme s koupí Wi-Fi routeru

Co dokáží inteligentní domy?