Siemens Business Services modernizuje centrální databázi německého Spolkového úřadu práce

Společnost Siemens Business Services provedla migraci centrální databáze německého Spolkového úřadu práce z technologie Informix na Oracle. Jedná se o největší migraci svého druhu v Evropě. Nový systém nyní používá zhruba 120 000 uživatelů na všech pracovních úřadech.

Databáze je stěžejním prvkem fungování Spolkového úřadu práce. Běží na ní nejdůležitější aplikace a jsou v ní uložena data všech klientů úřadu. Denně s ní pracuje zhruba 120 000 uživatelů. Klíčovým aspektem je proto zabezpečení: redundantní systémy chrání provoz databáze před poruchou, zatímco zvláštní mechanismy zálohování a obnovení zajišťují její vysokou dostupnost.

Pojetí migrace a provozu vytvořil Siemens ve spolupráci s oddělením IT Spolkového úřadu práce. Siemens  také vyškolil vývojáře a administrátory úřadu v oblasti používání nového softwaru a zajišťuje podporu provozu. Software běží na serverech Fujitsu Siemens Computers.

Migrací na Oracle 9.2 Real Application Cluster získal Spolkový úřad práce vysoce dostupnou clusterovou databázi pro své klíčové procedury a díky tomu je schopen poskytovat svým uživatelům a klientům nepřetržité služby.

Siemens Business Services je jedním z vedoucích poskytovatelů IT služeb. Siemens Business Services je součástí skupiny Siemens a zaměřuje se na poskytování IT služeb v celém hodnotovém řetězci - od strategického IT poradenství až po systémovou integraci a provoz IT infrastruktury svých zákazníků. Společnost je schopna svým zákazníkům poskytovat měřitelnou přidanou hodnotu díky komplexnímu know-how a znalosti specifik jednotlivých odvětví. Siemens Business Services se řadí mezi deset největších světových poskytovatelů služeb v oblasti outsourcingu, správy a údržby IT. Společnost dosáhla v obchodním roce 2004 (skončil 30. září) tržeb ve výši 4,7 miliardy EUR. V České republice patří Siemens Business Services s tržbami 842 miliónů Kč mezi pět největších systémových integrátorů. Příslušnost k předním IT společnostem byla potvrzena také odbornou veřejností, která zvolila Siemens Business Services jako TOP systémový integrátor roku 2004. Všechny poskytované služby jsou garantovány v nejvyšší spolehlivosti a kvalitě, která je podpořena zavedením systému řízení jakosti podle norem ISO 9001:2000. Více informací naleznete na http://www.sbs.siemens.cz.

Témata článku: Software, Siemens

Aktuální číslo časopisu Computer

První test AMD Ryzen

Velké testy: 22 powerbank a 8 bezdrátových setů

Radíme s koupí Wi-Fi routeru

Co dokáží inteligentní domy?