Sharp vyvinul jako první na světě duální tuner pro příjem pozemního digitálního vysílání

Praha, 4. června 2007. Sharp jako první na světě vyvinul VA3B5EZ915 duální tuner pro použití v mobilních zařízeních, schopný přijímat digitální pozemní vysílání v obou nyní používaných standardech DVD-H a T-DMB.

V Japonsku začalo pozemní digitální vysílání technologií „One Seg“ pro mobilní zařízení v dubnu loňského roku a očekává se, že letos v létě překoná celkový počet „One Seg“ kompatibilních mobilů hranici 10 miliónů kusů. Mimo japonské ostrovy se podobné služby začaly už také používat, včetně DVD-H vysílání v Evropě a T-DMB vysílání v Koreji a některých částech Evropy, a předpokládá se, že trh s produkty pro pozemní digitální vysílání určené pro mobilní zařízení poroste i mimo Japonsko.

Tuner je určen pro zabudování do mobilních zařízení, především do mobilních telefonů. Z toho důvodu výrobci vyžadují u této komponenty malou velikost, co nejtenčí šířku a malou spotřebu energie.

Na základě těchto požadavků Sharp vyvinul chip sety, které jsou více kompaktní, tenčí v profilu a spotřebují méně energie. Výsledkem je duální tuner, který podporuje obojí digitální vysílání DVD-H a T-DMB a má nejmenší spotřebu energie. 
 
Hlavní vlastnosti:

  1. Způsobilý přijímat obojí digitální vysílání DVD-H a T-DMB, jako první na světě.
  2. Nejmenší spotřeba energie (43 mW)
  3. Kompaktní, tenký profil, kapesní velikost (8.0 x 8.0 x 1.25 mm)

 

Témata článku: Tunery, Sharp, Chip

Aktuální číslo časopisu Computer

První test AMD Ryzen

Velké testy: 22 powerbank a 8 bezdrátových setů

Radíme s koupí Wi-Fi routeru

Co dokáží inteligentní domy?