Sharp rozšiřuje kapacitu výroby solárních modulů v Evropě na 220 MW

Praha, 6. února 2007 – Společnost Sharp v průběhu letošního roku zdvojnásobí svou produkční kapacitu pro výrobu solárních (fotovoltaických) modulů v Sharp Manufacturing Company of U.K. (SUKM) v továrně ve Wrehamu v severním Walesu. Kapacita bude zvýšena ze současných 110 MW (od února 2007) na 220 MW za rok.

SUKM byla druhou mezinárodní továrnou vyrábějící solární moduly po výrobních provozech ve Spojených státech. Fungovat začala na jaře 2004 s tehdejší výrobní kapacitou 20 MW za rok. Od té doby postupně vzrostla produkční kapacita na 50 MW v květnu 2005 a na 100 MW v únoru 2006, letos bude výrobní kapacita zvýšena na 220 MW za rok.

Doposud byl především německý trh hlavním hnacím motorem poptávky po solárních systémech v Evropě, avšak různé programy garantující zpětný odkup takto produkované elektrické energie od spotřebitelů se rozšířily do dalších 20 krajin, včetně Španělska, Itálie, Řecka a Francie, kde dlouhý denní sluneční svit zaručuje efektivní využití solárních fotovoltaických systémů. V současné době výrazně roste počet takovýchto instalací soustředěných do oblasti jižní Evropy.

Sharp velmi rychle pracuje na tom, aby uspokojil výrazně stoupající poptávku po solárních systémech v Evropě, rozšířením kapacity výroby modulů ve Velké Británii. Solární energie negeneruje škodlivé látky mající negativní vliv na životní prostředí a jako největší výrobce v této oblasti, se Sharp zaměřuje na rozšíření své nabídky, včetně snahy o co nejtenčí fotoelektrické články z důvodu více efektivnějšího využití materiálu, a rozšiřuje produkci tenkých (thin-film) solárních fotovoltaických článků z důvodů minimalizace množství použitého silikonu.

Témata článku: Sharp

1 komentář

Nejnovější komentáře

  • Jardis 7. 2. 2007 17:57:51
    Teda ta poslední věta to je hnus, autor asi zapomněl, že se tady mluví...
Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma: moderní cestování

Kdy opravdu přijdou nové baterie?

Velké testy: 6 herních notebooků a 8 volantů

Recenze: AMD Ryzen řady 5