RoadPAC – aplikace pro efektivní návrh silnic a dálnic

RoadPAC – aplikace pro efektivní návrh silnic a dálnic

Praha, Pardubice, České Budějovice, 21. září – Akciová společnost XANADU, dodavatel komplexních řešení a služeb v oblasti informačních technologií, uzavřela dohodu s firmou PRAGOPROJEKT, a.s., a stala se výhradním prodejcem softwarových aplikací RoadPAC v Čechách. Svým zákazníkům z oblasti navrhování pozemních komunikací tak nabízí další rozšíření nabídky, včetně plné před- i poprodejní podpory.

XANADU má dlouholeté zkušenosti s prodejem a komplexní podporou CAD aplikací, včetně aplikací pro projektování liniových staveb a modelování terénu. Rozšířená a odbornou veřejností oceňovaná projekční aplikace RoadPAC, vyvíjená společnostmi PRAGOPROJEKT a VIAPONT, tak vhodně doplňuje nabízenou škálu řešení v tomto oboru.

RoadPAC je osvědčený a komplexní systém pro automatizované projektování silnic a dálnic i obecných liniových staveb, včetně odvodnění. Umožňuje vypracování úplné projektové dokumentace všech stupňů dle platné ČSN – tedy od studie až po prováděcí projekty. RoadPAC nabízí funkce pro práci se silničním tělesem, spády, směrovým řešením, řešením křižovatek všech typů, příkopy, drenážemi, zastávkami i dopravním značením. Aplikace navíc spolupracuje s produkty AutoCAD Civil 3D i AutoCAD, takže uživatelé mohou plně využít podpory poskytované firmou XANADU, největším dodavatelem produktů Autodesk v České republice.

„Chceme zákazníkům nabízet maximálně efektivní návrhová řešení. Aplikaci RoadPAC považujeme za velmi produktivní nástroj, který vhodně doplňuje námi nabízená CAD řešení firmy Autodesk pro projektování liniových staveb, zejména AutoCAD Civil 3D,“ říká Vladimír MICHL, manažer rozvoje společnosti XANADU.

„Softwarové řešení RoadPAC má v České republice i v zahraničí řadu spokojených uživatelů, kteří oceňují především efektivní návrh silnic a dálnic dle národních norem. Spoluprací s firmou XANADU chceme rozšířit podporu uživatelům RoadPACu a uvolnit naše kapacity pro rychlejší vývoj, včetně dalších vazeb na AutoCAD Civil 3D,“ doplňuje Karel JERÁČEK, zodpovědný za vývoj software v akciové společnosti PRAGOPROJEKT.

V rámci uvedení na trh novým prodejním kanálem nabízí XANADU zvýhodněnou sadu aplikací RoadPAC a AutoCAD Civil 3D. Ta poskytuje veškeré nástroje pro efektivní projektování silničních staveb, elektronické publikování projektů a správu dokumentů.

Témata článku: Software, Xanadu

Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma: moderní cestování

Kdy opravdu přijdou nové baterie?

Velké testy: 6 herních notebooků a 8 volantů

Recenze: AMD Ryzen řady 5