Řešení logistického centra od CCV získalo ocenění IT projekt roku 2005

Brno, 20. 3. 2006 – Řešení logistického centra Jednoty Opava od společnosti CCV získalo ocenění IT projekt roku 2005. Toto ocenění bylo společnosti předáno na slavnostním vyhlášení výsledků soutěže z rukou ministryně informatiky Dany Bérové.

Odborná porota soutěže, pořádané Českou asociací manažerů úseků informačních technologií CACIO, ocenila především komplexnost řešení logistického centra a úspěšné zvládnutí náročné implementace ve velmi krátkém čase pěti měsíců. Důležitým kritériem byly také finanční i nefinanční přínosy implementace projektu.

 

Uživateli Jednotě Opava se snížily roční náklady na dopravu o 2,3 milionu korun a mzdové náklady díky úspoře pracovních sil o 960 tisíc korun ročně. Doba návratnosti investice tak činí velmi přijatelných pouhých 16 měsíců. Průměrná doba expedice jedné dodávky se snížila z 26 na 16 minut.

 

Řešení logistického centra Jednoty Opava od CCV je založeno na systému Microsoft Dynamics NAV (dříve Microsoft Navision) a využívá databázový server na platformě Microsoft SQL Server 2000. On-line připojení vzdáleného logistického centra z Hlučína do centrály v Opavě je realizováno pomocí internetového připojení v řešení VPN, které zajišťuje vzdálený přístup uživatelů a řízení radiofrekvenčních terminálů. Veškerá data se nacházejí na jednom místě, nedochází k distribuci dat.

 

O společnosti CCV

Společnost CCV, s.r.o. působí na českém trhu od roku 1992. Specializuje na komplexní služby v oboru IS/IT. Mezi hlavní oblasti působení patří podnikové informační systémy, speciální internetová řešení pro státní správu a poskytování

EDI - elektronické výměny dat. Společnost CCV, s.r.o. je certifikována dle systému jakosti ISO 9001:2001.

 

Důraz na kvalitu poskytovaných služeb dokládají ocenění na logistickém fóru LOG-IN 2005 a udělení titulu IT projekt roku 2005.

 

O soutěži IT projekt roku

Soutěž IT projekt roku je každoročně vyhlašována asociací CACIO (Česká asociace manažerů úseků informačních technologií). Posláním soutěže je najít, posoudit a objektivně a odborně ocenit nejlepší IT projekty, napomoci k jejich mediální prezentaci a tím přispívat k zvyšování kvality projektů v oblasti ICT a vytvářet žádoucí vzory.

Odborná porota soutěže pracovala pod vedením prof. Ing. Zdeňka Molnára, CSc. a byla složena ze zástupců odborných novinářů a význačných firem a institucí.

Témata článku: Microsoft, Navi

Aktuální číslo časopisu Computer

První test AMD Ryzen

Velké testy: 22 powerbank a 8 bezdrátových setů

Radíme s koupí Wi-Fi routeru

Co dokáží inteligentní domy?