reklama

Quentin distributorem digitálních televizí Elgato

Společnost Quentin se stala autorizovaným distributorem výrobků firmy Elgato pro Českou republiku. Elgato je populární výrobce řešení pro příjem televizního signálu v analogové i digitální podobě, plně kompatibilních s počítači Apple a operačním systémem Mac OS X.

"Spolu s postupující digitalizací se stávají stále populárnější řešení pro příjem digitální televize (DVB-T) do počítače. Také uživatelé Maců chtějí využívat výhod příjmu TV v digitální kvalitě. Výběr produktů firmy Elgato byl jednoduchý: jejich program EyeTV je nejpropracovanější řešení pro Mac OS X a nabízí ho ve spojení s kvalitním hardware za rozumnou cenu", řekl Martin Lér, produktový manager Elgato.

Elgato nabízí produkty pro příjem digitální i analogové televize, v současné době jsou nejpopulárnější snadno přenosné USB přijímače. Kromě základního modelu Elgato EyeTV Stick si uživatelé mohou vybrat hybridní variantu nabízející vedle příjmu DVB-T rovněž příjem klasického analogového signálu. EyeTV Diversity má dva digitální tunery umožňující buď příjem dvou televizních programů naráz nebo lepší příjem jednoho programu za zhoršených podmínek. Další produkty Elgato jsou určené pro čistě analogový příjem nebo pro příjem digitálního vysílání ze satelitu (DVB-S).

Novinkou v nabídce je Elgato Turbo.264, externí hardwarový akcelerátor pro sběrnici USB 2.0 pro kódování videa do formátu H.264 (součást standardu MPEG-4). Tento vysoce efektivní formát je používán pro přehrávání videa například v iPodech, Apple TV či Sony Playstation Portable. Externí akcelerátor umožňuje i na výkonných počítačích několikanásobně zkrátit čas exportu a zároveň nezatěžuje procesor, takže je možné se věnovat i jiné náročné práci.

Témata článku: Hardware, Apple, DVB-T, Digitální televize, Televize program, Playstation Portable, TV Tuner

reklama
Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma o počítačové bezpečnosti

AMD Ryzen přichází

Velké testy kinoprojektorů a levných špuntových sluchátek

Příslušenství do USB-C

reklama
reklama