reklama

První roční konference BI Forum 2009 je za námi

Ve čtvrtek 26. listopadu se v konferenčním sále společnosti OKsystem konal první roční odborné konference BI Forum 2009 s podtitulem „Výkonnost datových skladů“. Přednášky byly zaměřeny jak na oblast datových skladů, tak na business intelligence.

Po uvítání pana Martina Procházky (ředitele společnosti OKsystem), vystoupil první zahraniční host Thomas Zimmer (Hewlett-Packard) s prezentací BI Mega Trends, Where we are today! V zápětí následoval příspěvek Jana Poura (KIT VŠE v Praze) zaměřený na principy, efekty a předpoklady fungování BI. Dopolední blok zakončil uznávaný odborník Jakub Illner (Oracle) se svým pohledem na aktuální trendy v oblasti datových skladů a business intelligence.

Druhý dopolední blok byl věnován především datovým skladům. Mezi prezentujícími se představili zástupci partnerů Hewlett-Packart a Oracle. Zatímco Václav Hubka (HP) svůj příspěvek zaměřil na principy architektury MPP datového skladu, pak Josef Krejčí (Oracle) si získal publikum přednáškou popisující extrémní infrastruktury datových skladů.

Třetí, odpolední část byla věnována přednáškám partnera konference, MicroStrategy, a zástupci pořadatele společnosti OKsystem. Druhý zahraniční host, Jürgen Löffelsender (MicroStrategy), pohovořil o využití reportovacích nástrojů v prostředí finančních institucí a celou konferenci uzavíral Jan Škanta (OKsystem) s tématem efektivních datových zdrojů pro BI.

Celou akci moderoval, před zaplněným sálem čítají 150 manažerů a IT specialistů z komerčního i veřejného sektoru, pan Petr Koubský. Věříme, že se s vámi setkáme i při příštím ročníku konference BI Forum 2010.

Více informací o první ročníku odborné konference BI Forum 2009 naleznete na www.biforum.cz.

Témata článku: Host, Thomas, Josef

Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma o počítačové bezpečnosti

AMD Ryzen přichází

Velké testy kinoprojektorů a levných špuntových sluchátek

Příslušenství do USB-C

reklama
reklama