Průlom ve správě bezpečnosti díky spojení technologií Intel a McAfee

Průlom ve správě bezpečnosti díky spojení technologií Intel a McAfee

Společnost COMGUARD, VAD distributor bezpečnostních ICT řešení pro ČR a Slovensko, společně s výrobci Intel a McAfee představuje přelomové bezpečnostní řešení v podobě spojení nejmodernějších technologií Intel vPro a Intel AMT s centrální správou McAfee ePo a přinášející revoluční pokrok v oblasti ochrany osobních počítačů.

Jistou revoluci v oblasti centrální správy a vynucení bezpečnosti přináší řešení McAfee Deep Command. Jedná se o produkt, který celkově mění pohled na centrální správu a kontrolu stanic. Organizacím umožní spravovat jednotlivé stroje, plánovat aktualizace jak operačního systému, tak antivirových nástrojů, a umožní provést pokročilý antivirový a antimalware sken v době, kdy nehrozí omezení výkonnosti stanic a tím i jejich uživatelů. Díky hardwarové podpoře společnosti Intel a centrálnímu nástroji pro správu bezpečnosti McAfee ePolicy Orchestrator navíc ani takto spravované počítače při aplikaci bezpečnostních politik nemusí být připojeny v rámci podnikové sítě. Stačí, pokud jsou dostupné, a to i vzdáleně přes Internet, a vůbec nevadí, že se nacházejí i mimo podnikovou síť, například u uživatele doma nebo na cestách. Skenování, aktualizace OS apod. proběhnou bez narušení činnosti uživatele, například v nočních hodinách.

Další novinkou na poli spolupráce McAfee a Intelu je řešení McAfee Deep Defender, který byl vyvinut jako antivirový a antimalwarový nástroj pro real-time detekci a blokaci rootkitů, včetně těch zatím neznámých, a to za použití hardwarových technologií Intel vPro. Dokáže tak bez problému detekovat malware běžící na stejné úrovni jako operační systém. Zapojuje hardware do bezpečnostních operací a překvapivě snadno dokáže vynutit pokročilá bezpečnostní skenování nebo aktualizace systému bez omezení výkonu počítače a hlavně bez omezení práce vlastního uživatele.

Mirko Ledic, Regional Manager společnosti McAfee, uvádí: „Spojení společností Intel a McAfee považujeme za velmi prozíravé a technologicky naprosto jedinečné. Nové technologie spustili revoluci v oblasti centrální správy koncových stanic, obzvláště aktualizací operačních systémů a skenování počítačů. Největší výhodou celého řešení je okamžitá detekce bezpečnostních hrozeb a jejich blokace dříve než napáchají jakékoliv škody. Dokážeme ochránit citlivá firemní data okamžitě, důsledně a s konečnou platností, a to za použití hardwarových prostředků Intel a softwarových prostředků McAfee.“

Evžen Pavlovský, CEE Regional Enterprise Sales Manager Intel, doplňuje: „Díky integraci softwaru a hardwaru dokážeme nabídnout vyšší bezpečnost. Technologie postavené na procesorech Intel Core™ vPro™ třetí generace nabízejí víceúrovňový bezpečnostní přístup, při němž jsou hardwarová a softwarová řešení integrována tak, aby byla zajištěna vyšší ochrana uživatele a schopnost nasazení i v prostředí velkých organizací vyžadujících pokročilou centrální správu. Nové ochranné řešení používá takové funkce jako šifrování, ochranu uživatelské totožnosti s OTP a možnost uzamknout ztracená nebo odcizená zařízení.“

Společné technologie si mohou prodejci a zákazníci vyzkoušet v nově vybudovaném Kompetenčním centru společnosti COMGUARD, kde Vám bezpečnostní konzultanti pomocí vypracovaných use cases předvedou jednotlivá řešení nebo například přímo live ukázky na nové generaci počítačů UltrabookTM .

Klíčové charakteristiky McAfee Deep Defender

ØDetekce na úrovni HW - McAfee Deep Defender detekuje hrozby na a pod úrovní jádra systému.

ØOkamžitá reakce - hrozby jsou zjištěny a blokovány ještě předtím, než mají možnost napáchat jakékoli škody.

ØManagement McAfee ePO - díky centrální správěMcAfee ePolicy Orchestrator má administrátor okamžitou možnost reagovat.

ØOchrana celé infrastruktury -okamžitá detekce umožňuje také rozšíření informace o škodlivém kódu do celé sítě a na všechny stanice.

Nativní HW podpora šifrování

Velice příjemným plusem technologií Intel vPro a doslova oživením PC je také přímá hardwarová podpora instrukční sady AES-NI, která slouží k hardwarové akceleraci šifrovacího algoritmu AES. Ve spojení s produktem McAfee Endpoint Encryption for PCs, sloužícímu k šifrování pevných disků, který podporuje AES-NI, tak uživatel získá nejrychlejší možné řešení kompletního šifrování pevného disku s možností úprav designu, single sign-on dešifrací a přihlášením do operačního systému.

McAfee ePO Deep Command

Klíčové charakteristiky

Vzdálená správa na úrovni HW -McAfee ePO Deep Command umožňuje vzdálenou kontrolu na nové úrovni a nabízí tak nejširší možnosti vzdálené správy integrované přímo do zařízení.

Jednoduchá správa - administrátoři nyní mohou provést veškeré nutné úkony např. přes noc, i když je zařízení vypnuté.

Úspora nákladů - díky možnosti provést veškeré servisní úkony i v noci, ušetříte jak za energie, tak za čas svých zaměstnanců – jejich stroj bude plně aktuální a nebude ochuzen o výkon či čas potřebný pro servisní operace prováděné během jejich pracovní doby.

Všestranně přívětivá vzdálená pomoc - pomocí McAfee ePO Deep Command může Váš administrátor pomoci mobilním uživatelům s technickými problémy bez jejich invence, např. zapomenutá hesla budou záležitostí několika málo minut.

Témata článku: Deep, Epo, Command, Commando, Defender, Antimalware, Time Management

Aktuální číslo časopisu Computer

Bojujeme proti Fake News

Dva velké testy: fotoaparáty a NASy

Co musíte vědět o změně evropského roamingu

Radíme s výběrem základní desky