Profesionální ultrabook ASUS B400

Profesionální ultrabook ASUS B400

Produktová řada ASUSPRO Series se rozrostla o jeden z prvních ultrabooků pro firemní využití. Model ASUS B400 (BU400) nabízí odolné tělo vyrobené z uhlíkových vláken, které je proto lehké a elegantní. Tento 14-palcový ultrabook poskytuje vysoký výkon díky procesoru Intel Core i5 třetí generace a také grafické kartě NVIDIA NVS 5200M. K dispozici je i rychlé SSD úložiště o kapacitě 256 GB. Uživatelský komfort zpříjemňuje citlivá klávesnice a inteligentní touchpad. Novinka zároveň disponuje bezpečnostními funkcemi a nástroji, jako je samošifrovací úložiště, TPM nebo technologie Intel Anti-Theft. Doporučená cena ultrabooku B400 začíná na 24 999 Kč s DPH. Postupně se na český trh dostanou i modely s operačním systémem Windows 8 a dotykovými displeji.

Ultrabooky pro firemní prostředí

Produktová řada ASUSPRO Series zahrnuje spolehlivé notebooky pro firemní účely. Model B400 kromě vlastností obvyklých pro tento segment nabízí i velmi tenký design a nízkou hmotnost jen 1,64 kg. I přes kompaktní rozměry je ultrabook vybaven plnohodnotnými konektory bez redukcí – nechybí HDMI, D-sub nebo tři sloty USB 3.0 pro připojení monitoru, projektoru nebo externích datových úložišť.

Všechny produkty řady ASUSPRO, včetně modelu B400, procházejí testy odolnosti vůči tlaku, pádům, nárazům a také testy stability pantů víka. Model B400 nabízí atraktivní design díky tělu vyrobenému z karbonu. Chicletová klávesnice je odolná proti polití a umožňuje přesné psaní. Za povšimnutí stojí i velký touchpad s podporou gest s velkou přesností. Notebook je vybaven matným displejem s HD rozlišením (1366 x 768), který neodráží světlo a nezatěžuje tolik zrak. ASUS plánuje během několika týdnů uvést na trh také variantu s vícedotykovým displejem pro uživatele, kteří dávají přednost dotykovému ovládání, na jaké jsou zvyklí u tabletů nebo chytrých telefonů.

Klepněte pro větší obrázek

Nástroje pro správu a zabezpečení

Grafická karta NVIDIA NVS 5200M, kterou model B400 obsahuje, umožňuje připojit k notebooku hned několik monitorů, a tím například sdílet prezentace s velkými skupinami posluchačů. Procesní výkon zajišťuje třetí generace procesorů Intel Core. B400 ale nabídne i další funkce od Intelu - Intel Small Business Advantage a Intel Smart Connect, které jsou určeny zákazníkům z řad firem. Důraz byl v případě modelu B400 kladen zvláště na dostatečné zabezpečení. Datové úložiště využívá inteligentní technologii, která umožňuje samošifrování dat a hardwarový modul Trusted Platform Module. Další úroveň zabepečení poskytuje čtečka otisků prstů. Technologie Intel Anti-Theft a Computrace LoJack for Laptops umožňují uživateli vyhledat ukradené nebo ztracené zařízení a obsahují nástroje pro vzdálené uzamčení ultrabooku nebo kompletní vymazání dat.

Témata článku: Ultrabook, Panty, Advantage

Aktuální číslo časopisu Computer

Bojujeme proti Fake News

Dva velké testy: fotoaparáty a NASy

Co musíte vědět o změně evropského roamingu

Radíme s výběrem základní desky