Primergy TX120: Ekonomičtější než žárovka

Primergy TX120: Ekonomičtější než žárovka

Praha, 12. července 2007 – Rušivý hluk způsobovaný servery je minulostí: společnost Fujitsu Siemens Computers představuje první server na světě určený pro kancelářské prostory bez samostatné serverovny – tower server PRIMERGY TX120. Stejně jako větší modely řady PRIMERGY nabízí i TX120 plnou funkčnost, a zároveň vyhovuje speciálním požadavkům menších podniků a malých a domácích kanceláří (SOHO), k nimž patří nízká spotřeba elektrické energie, kompaktní provedení, tichý provoz a nízká úroveň vyzařovaného tepla.

Společnosti všech velikostí a téměř všech průmyslových odvětví, jako jsou lékařské ordinace, advokátní, architektonické a pojišťovací kanceláře, profesionálové na volné noze a drobné provozovny, nebo také samostatné pobočky velkých společností, potřebují v dnešním, digitálními technologiemi ovládaném světě spolehlivou a dostupnou IT infrastrukturu. Server PRIMERGY TX120 je navržen tak, aby vyhověl specifickým potřebám malých podniků: zajišťuje provoz aplikací, poskytuje vyrovnávací paměť pro data, slouží k ukládání záloh a poskytuje přístup k internetu/intranetu.

Díky následujícím třem faktorům je model TX120 od Fujitsu Siemens Computers ve své třídě jedinečný:

  • Nízká spotřeba energie. V nejvyšší konfiguraci má model TX120 v porovnání s běžnými tower servery o 40 % nižší spotřebu elektrické energie. Při plném zatížení je maximální příkon konfigurace s procesorem Dual-Core Intel Xeon UP pouhých 163 W. Při průměrné ceně elektrické energie může server TX120 dosáhnout úspory nákladů na elektrickou energii přibližně 150 eur za rok.
  • Menší rozměry. PRIMERGY TX120 má v porovnání s běžnými servery v provedení tower pouze třetinovou velikost. Kompaktní skříň měří pouhých 99 × 340 × 399 mm (š × v × h).
  • Nízká hlučnost. Model TX120 je nejtišším serverem ve své třídě. Produkovaný hluk je o 50 % nižší než u běžných tower serverů – faktor, který je pro kanceláře bez samostatné serverové místnosti zvláště důležitý. Hlučnost PRIMERGY TX120 je 28 decibelů (dB) v úsporném režimu a 31 dB za plného provozu. Zaměstnanci tak mohou pracovat nerušeně.

Stejně jako ostatní servery řady PRIMERGY je i model PRIMERGY TX120 dodáván s funkcemi pro vzdálenou správu PRIMERGY Server View Remote Management, které umožňují flexibilní, zabezpečené a ekonomické řízení provozu serveru odkudkoliv a kdykoliv. Přítomnost správce v místě provozu již není nutná, což je dalším přínosem pro pobočky a pracovní skupiny v rámci společnosti.

Témata článku: Tower, Soho, Kancelářské potřeby, Kancelářské potřeby praha

Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma: moderní cestování

Kdy opravdu přijdou nové baterie?

Velké testy: 6 herních notebooků a 8 volantů

Recenze: AMD Ryzen řady 5