Poslední novinky v monitorech u LG

Praha, 27. září 2005 --- Společnost LG Electronics CZ pokračuje v rozšiřování svého portfolia LCD monitorů na českém trhu o nové produkty. Tentokrát se jedná o novou řadu takzvaných "entry" modelů L1717, která představuje ideální kombinaci vyspělé technologie, elegantního designu a příznivé ceny. Zákazníkům se tak dostává možnost vychutnat si příjemný design, kterým ostatně monitory LG vynikají již delší čas, za cenu, která je přijatelná pro široké spektrum uživatelů.

To vše při zachování vysokých technologických standardů, které zaručují vynikající výkon a špičkovou kvalitu. Tyto atributy již v minulosti přispěly například k popularitě modelových řad  LX20, LX30, nebo LX50 a učinily je velmi oblíbenými a úspěšnými produkty na českém trhu.  Monitory řady L1717x disponují parametry jako kontrast 500:1, úhly pohledu 160/160 a dobou odezvy 12ms.  Úvodní nabídka bude zahrnovat barevné varianty stříbrná a šedá.

 

Zrychlování u LG Electronics CZ

 

Společnost LG Electronics pokračuje v nastoupeném inovačním trendu a vydává na trh nový model LCD monitoru z kategorie "entry", L1750 Q. Oproti svým předchůdcům z řady L1750  disponuje výrazně vylepšenou dobou odezvy 8ms. Entry modely jsou primárně určeny především pro běžné uživatele, nicméně řada L1750 obstojí i u těch náročnějších, a to nejen díky příjemnému designu, ale i díky dalším výborným parametrům, jako jsou jas či kontrast, to vše
v kombinaci se skvělou cenou. U modelu L1750 Q se nyní navíc přidává i rychlost 8ms, měřená klasicky, tedy B-B.

 

Václav Klouda z LG Electronics CZ k tomu dodává:" V současné době se mezi ostatními výrobci stává běžným označovat dobu odezvy LCD monitorů pomocí metody gray-to-gray, avšak LG se tomuto trendu zatím brání. Alespoň do té doby, než budou jasně stanovena pravidla pro měření v g-g. Ta současná jsou zmatečná, zkreslující a neumožňují porovnávat jednotlivé značky mezi sebou. I proto se LG zatím drží klasického značení, abychom zamezili případným nesrovnalostem v interpretaci technických parametrů našich produktů."

 

LCD monitory LG opět obdržely ocenění

 

Hned  dvou ocenění se dostalo produktům společnosti LG Electronics v uplynulém období. Prvním z nich je designová cena IF 2005, udílená mezinárodním sdružením IF International Forum Design, a obdržel ji LCD monitor LX40 za výjimečné spojení unikátního designu a technologie.

 

Druhým oceněním, které udílí sdružení Design Zentrum, je cena Reddot 2005 v kategorii "produktový design" a získal ji LCD monitor LX80. Obě ceny tak odměňují snahu firmy LG Electronics o skloubení nových technologií s jedinečným designem tak, aby zákazník získal nejen nejmodernější vybavení, ale i estetický zážitek z jeho používání. Oba typy monitorů, tedy jak LX40, tak i LX80 jsou v současné době v prodeji i v České republice.

Témata článku: ESA, Electronics

Aktuální číslo časopisu Computer

První test AMD Ryzen

Velké testy: 22 powerbank a 8 bezdrátových setů

Radíme s koupí Wi-Fi routeru

Co dokáží inteligentní domy?