Položeny základy největšího datového centra v Německu

Největší německé datové centrum bude postaveno ve spolkové zemi Sasku-Anhaltsku na ploše odpovídající přibližně rozloze 30 fotbalových hřišť (tj. 150.000 m²). U příležitosti položení základů v lokalitě Biere v okrese Salzland začíná firma
T-Systems, která patří do skupiny Deutsche Telekom, stavět své 90. datové centrum. Spolu s datovým centrem, které je již v provozu v Magdeburku, nabídne nové centrum nejvyšší úroveň datové a provozní bezpečnosti.

T-Systems již v Magdeburku provozuje největší datové centrum na východě Německa. Zahájení provozu je naplánováno na rok 2014 s cílem uspokojit rychle rostoucí globální poptávku po cloudových službách. Tyto nové IT služby,
nabízené společností T-Systems, již využívá kolem 600 velkých firemních zákazníků, a to včetně globálních firem jako Shell a Daimler. Ochrana dat má pro tyto velké firmy působící na mezinárodní úrovni mimořádný význam. Pro cloudové služby používá T-Systems již 22 datových center včetně centra v České republice.

Předseda zemské vlády Saska-Anhaltska Dr. Reiner Haseloff uvedl: “Deutsche Telekom a T-Systems jsou v Sasku-Anhaltsku předními zaměstnavateli. Investice společnosti T-Systems však vytvářejí nejen více pracovních míst, ale umožňují, aby se Sasko-Anhaltsko s novým datovým centrem záhy stalo součástí první ligy lokalit IT v celé Evropě.”

Dr. Ferri Abolhassan, člen představenstva T-Systems řekl: “Firmy, které se rozhodnou používat cloud computing věnují pozornost vysoké dostupnosti a ochraně dat. Nový objekt v Biere se stane součástí naší globální dodavatelské a produkční sítě. Prostřednictvím této sítě s datovými centry v Americe, Asii, Africe a Evropě poskytujeme našim zákazníkům nejmodernější IT a cloudovou technologii po celé zeměkouli, s nejvyšší dostupností a bezpečností.”

Nové datové centrum je zaměřeno na energetickou efektivnost. V porovnání s podobnými datovými centry byla celková spotřeba energie snížena o 27 procent.
K této výrazné úspoře vedly nejnovější znalosti získané během provozu společného výzkumného datového centra “DataCenter 2020” v Mnichově, v němž T-Systems spolupracuje s americkou firmou Intel. Elektrická energie pro provoz datového centra je “klimaticky neutrální” jak je ostatně běžnou praxí v celé skupině Deutsche Telekomu.

Deutsche Telekom v Sasku-Anhaltsku zaměstnává asi 2200 kvalifikovaných pracovníků, včetně 300 stážistů, a je tak pátým největším zaměstnavatelem v této spolkové zemi. Jen v magdeburském datovém centru má T-Systems přibližně 750 zaměstnanců. S rozvojem zdvojeného datového centra, zvláště pro cloudové služby, se má v Biere vytvořit 100 nových a v Magdeburku dalších 30 pracovních míst.

Deutsche Telekom vytváří pod heslem “Cloud pro všechny” trvale nové datové služby. Bezpečné cloudové služby pro korporátní skupiny, středně velké firmy a spotřebitele jsou klíčovými složkami strategie Telekomu zaměřené na budoucnost.

Cloudové služby a dynamické služby datových center nabízí společnost T-Systems
i v České republice prostřednictvím svých bezpečných datových center, která se nacházejí na území ČR.

Aktuální číslo časopisu Computer

Srovnání 14 Bluetooth reproduktorů

Velký test 4K televizorů

Jak se zbavit otravných hovorů

Radíme s výběrem nového mobilu