Počet licencovaných uživatelů produktů Autodesk překročil osm miliónů

SAN RAFAEL, Kalifornie, 27. března 2007 – Autodesk oznámil, že počet prodaných licencí jeho softwarových aplikací překročil osm miliónů, což potvrzuje čím dál silnější prosazování specializovaných i šířeji zaměřených řešení. Tento milník dokládá neustálý růst prodeje 2D aplikací společnosti Autodesk, nových licencí na software v rozvíjejících se ekonomikách i robustní růst tržeb z 3D modelovacích aplikací Autodesku.

Jen ve čtvrtém čtvrtletí fiskálního roku 2007 Autodesk dodal přes 47 000 komerčních uživatelských míst svých 3D aplikací, včetně produktů Autodesk Inventor, Civil 3D a produktů založených na platformě Revit. Sloučené příjmy z modelově založených návrhových nástrojů vzrostly proti čtvrtému čtvrtletí fiskálního roku 2006 o 40 procent na rekordních 121 miliónů dolarů, což představuje 24 procent celkových tržeb za toto čtvrtletí. Na růstu licencí ve čtvrtém čtvrtletí fiskálního roku se také projevilo 44procentní zvýšení tržeb v rozvíjejících se ekonomikách Asie a Tichomoří, východní Evropy, Středního východu a Latinské Ameriky.

„Osm miliónů uživatelů po celém světě spoléhá na prvotřídní řešení Autodesku a k vysokému růstu přispívá to, že čím dál více zákazníků využívá výhody modelově založeného 3D navrhování, což nás těší,“ řekl Carl Bass, prezident a generální ředitel společnosti Autodesk. „Zákazníkům ve výrobním průmyslu, ve stavebnictví, v oblasti médií a zábavy umožňují naše 3D řešení simulovat a analyzovat reálné fungování koncepčních návrhů. Přispívají tak k rychlejšímu uvádění produktů na trh, snižování výrobních nákladů a zvyšování kvality.“

Témata článku: Software, Bass, Carla, Inventor

Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma: moderní cestování

Kdy opravdu přijdou nové baterie?

Velké testy: 6 herních notebooků a 8 volantů

Recenze: AMD Ryzen řady 5