Pětapadesát procent LCS definitivně vlastní Asseco Slovakia

V Praze 26. srpna 2007. Strategické partnerství mezi společnostmi Asseco Slovakia a LCS International bylo úspěšně završeno poté, kdy Valná hromada LCS na svém zasedání 26. srpna odsouhlasila prodej pětapadesáti procentního podílu společnosti Asseco Slovakia. Rozhodnutí padlo poté, kdy PMÚ na Slovensku a ÚHOS v České republice celou transakci schválily.

Právoplatnost tak nabyla investiční smlouva, kterou podepsalo Asseco Slovakia a majoritními akcionáři LCS International 4. května letošního roku. Původní akcionáři, kteří si ve společnosti ponechali minoritní podíl, se budou i nadále podílet na řízení společnosti a také na rozvoji nadnárodní skupiny ASSECO.

Asseco Slovakia se tak o další krok přiblížila ke svému záměru začlenit do konce 3. čtvrtletí letošního roku LCS a BERIT pod Asseco Czech Republic. V současné době se očekává schválení akvizice společnosti BERIT PMÚ na Slovensku a ÚHOS v ČR. Dovršením uvedené transakce by mělo Asseco Slovakia získat majoritní podíl s kontrolní funkcí v Asseco Czech Republic.

Témata článku: Czech Republic

Aktuální číslo časopisu Computer

První test AMD Ryzen

Velké testy: 22 powerbank a 8 bezdrátových setů

Radíme s koupí Wi-Fi routeru

Co dokáží inteligentní domy?