reklama

Pětapadesát procent LCS definitivně vlastní Asseco Slovakia

V Praze 26. srpna 2007. Strategické partnerství mezi společnostmi Asseco Slovakia a LCS International bylo úspěšně završeno poté, kdy Valná hromada LCS na svém zasedání 26. srpna odsouhlasila prodej pětapadesáti procentního podílu společnosti Asseco Slovakia. Rozhodnutí padlo poté, kdy PMÚ na Slovensku a ÚHOS v České republice celou transakci schválily.

Právoplatnost tak nabyla investiční smlouva, kterou podepsalo Asseco Slovakia a majoritními akcionáři LCS International 4. května letošního roku. Původní akcionáři, kteří si ve společnosti ponechali minoritní podíl, se budou i nadále podílet na řízení společnosti a také na rozvoji nadnárodní skupiny ASSECO.

Asseco Slovakia se tak o další krok přiblížila ke svému záměru začlenit do konce 3. čtvrtletí letošního roku LCS a BERIT pod Asseco Czech Republic. V současné době se očekává schválení akvizice společnosti BERIT PMÚ na Slovensku a ÚHOS v ČR. Dovršením uvedené transakce by mělo Asseco Slovakia získat majoritní podíl s kontrolní funkcí v Asseco Czech Republic.

Témata článku: Czech Republic

reklama
Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma o počítačové bezpečnosti

AMD Ryzen přichází

Velké testy kinoprojektorů a levných špuntových sluchátek

Příslušenství do USB-C

reklama
reklama