reklama

„People – The Art of Life“ výsledky fotografické soutěže společnosti Prestigio

Praha, 19. 7. 2007 – Společnost Prestigio vyhlásila vítěze druhého ročníku mezinárodní soutěže v umělecké fotografii pod názvem „People – The Art of Life“.

Do soutěže vybrala porota více než 850 fotografií  z 33 zemí světa včetně autorů z České a Slovenské republiky. On-line galerii soutěžních příspěvků navštívili  lidé z 80 zemí planety.

Soutěže se mohli zúčastnit fotografové z jakékoliv země světa, libovolného věku a úrovně fotografických zkušeností. Porota společnosti Prestigio složená z managerů a designérů z dvaceti evropských zemí (Česká republika, Holandsko, Kypr, Rusko atd.) však do soutěže zařadila pouze příspěvky s vysokou uměleckou hodnotou, které splňovaly motto „People – The Art of Life“ („Lidé – umění žít“).

Fotografové stáli před zdánlivě jednoduchým a přitom náročným úkolem zároveň - zachytit rozmanitost života v jednom záběru. Porota  vybrala 50 nejlepších fotografií, ze kterých byli ve finálovém hlasování vybráni následující vítězi.

Grand Prix. Nejvíce bodů a tím i cenu Grand Prix získala fotografie pojmenovaná jednoduše „The Art of Life“. Její autor, Kirill Simrinov, žije na Ukrajině a vítězný snímek pořídil při jednom z jeho  výletů v centru Kyjeva. Jeho záliba ve fotografování mu přinesla atraktivní multimediální rekordér Prestigio PMR-701. Navíc vítěz získal  finanční odměnu 700 USD.
 
Děti – Umění žít. Zvolit vítěze v této speciální kategorii bylo nejtěžším úkolem pro celou porotu. Tato kategorie zaznamenala největší množství zaslaných snímků. Mezi nimi zaujaly hlavně práce indických autorů, kteří zaslali 10 z 21 fotografií vybraných do závěrečného hlasování. Není tedy velkým překvapením, že první místo získal za fotografii „Tribal Girl“ („Domorodá dívka“) Madhu Gopal Rao Rama z Indie. Vítězný snímek domorodého děvčátka byl pořízen v údolí Araku, které leží 600 km od Madhuova rodného města. Madhu Gopal zde realizoval rozsáhlou dokumentaci domorodých kmenů, jejich životních podmínek, tradic a umění žít. Vítěz získal elegantní kožený disk Prestigio Data Safe II a finanční odměnu 300 USD.

Prestigio Art of Life. V této kategorii soutěžily snímky, které nejlépe odpovídaly stylu Prestigio. Z 20 fotografií, které se dostaly do druhého kola hlasování, byla nakonec vybrána fotografie s názvem „Vogue“ autorky Barbee Cain ze Spojených států amerických. Snímek vznikl v malé telefonní budce a vítězka za něj obdržela externí kožený disk Prestigio Data Safe II a 300 USD. 

Dalšího vítěze určily hlasy návštěvníků internetových stránek soutěže. Cenu  získala Nataly Morozova z Běloruska za snímek „Students in Rome“ („Studenti v Římě“). Fotografii pořídila během svého výletu v Římě, kde ji zaujal „živý obraz“ studentů připravujících se na zkoušky. Tento záběr jí přinesl stylový multimediální přehrávač Prestigio PMP-501 a finanční odměnu 200 USD.

V září Prestigio ohlásí další mezinárodní soutěž, tentokrát v tvorbě počítačových wallpaperů. Účastníkům bude představeno zajímavé téma a možnost vyhrát skvělé ceny.

Témata článku: Prestigio, Life, People, Grand, Grand Prix, Safe, Vogue, Rama, Girl

reklama
Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma o počítačové bezpečnosti

AMD Ryzen přichází

Velké testy kinoprojektorů a levných špuntových sluchátek

Příslušenství do USB-C

reklama
reklama