Pandemický webový portál s novým návrhem od KAKTUS Software

15. prosince 2009
ArsClip: Schránka 2.0 pro Windows

Společnost KAKTUS Software, poskytovatel softwarových řešení a služeb v oblasti informačních technologií, oznámila dokončení vývoje internetové prezentace pro Ministerstvo zdravotnictví, které provozuje webový portál věnující se pandemii chřipky H1N1 (http://pandemie.mzcr.cz/) postavený nad technologií SharePoint.

Pandemický portál poskytuje informace o průběhu výskytu chřipkových onemocnění na území České republiky, rovněž monitoruje celoroční výskyt akutních respiračních onemocnění, s cílem poskytnout dostatek informací o prevenci a léčbě chřipkových onemocnění. Webové stránky jsou rozděleny na informace pro veřejnost, odborníky a veřejnou správu týkající se dané problematiky.

Internetové stránky jsou kromě stávajících informací a členění doplněny o informační servis, dále byla přidána funkce tzv. zpravodajského kanálu RSS, který umožňuje odebírat aktuality vydávané Ministerstvem zdravotnictví. Webová prezentace byla navržena pro přístup z jakéhokoliv prohlížeče.

Celý webový portál je postaven na redakčním systému WebPublisher 2009 vyvinutém společností KAKTUS Software a postaveného nad technologii SharePoint. Tento redakční systém kromě snadné správy portálu umožňuje mimo jiné vytváření zpravodajů, anket, dotazníků, zadávání pracovních nabídek a dalších funkcí a nástrojů.

Témata článku: Sharepoint

Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma: moderní cestování

Kdy opravdu přijdou nové baterie?

Velké testy: 6 herních notebooků a 8 volantů

Recenze: AMD Ryzen řady 5