reklama

OptimSys uzavřel smlouvu s přední americkou společností

Brno, 23. března 2007 – Firma OptimSys z brněnského Technologického inkubátoru VUT získala zakázku v hodnotě miliónů korun od významné americké společnosti BroadSoft. OptimSys dodá partnerovi software, který rozšíří jeho současné produkty pro telekomunikační trh o možnost provozu nové generace samoobslužných telefonních služeb, které používají počítačové rozpoznávání a syntézu řeči a dávají uživateli možnost ovládat systém hlasem, místo v současné době běžné tlačítkové volby.

„Dále systém na uživatele mluví syntetizovaným hlasem a není tedy omezen pouze na předem připravené nahrávky. To lze využít například pro efektivní automatizaci informačních a rezervačních linek, jako automatickou spojovatelku a recepční, pro systémy hlasové pošty a v mnoha dalších oblastech. Zároveň je tvorba těchto pokročilých aplikací výrazně jednodušší, rychlejší a levnější, než za použití současné generace technologií,“ vysvětlil ředitel společnosti OptimSys Pavel Cenek.

Softwarové řešení brněnské firmy může najít uplatnění po celém světě, neboť mezi zákazníky společnosti BroadSoft patří sedm z deseti vedoucích světových telekomunikačních společností, včetně společností Telefónica de España,  Korea Telecom, Sprint, Telstra, či Verizon.

Témata článku: Software, Sprint

reklama
Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma o počítačové bezpečnosti

AMD Ryzen přichází

Velké testy kinoprojektorů a levných špuntových sluchátek

Příslušenství do USB-C

reklama
reklama