Nový zásuvný modul do Photoshopu pro Google 3D Warehouse

San Jose, USA, 31. dubna 2007 - Společnosti Adobe a Google dnes ohlásily uvedení zásuvného modulu do Photoshopu Extended pro Google 3D Warehouse na trh.

Modul umožňuje uživatelům využít výkonnou sadu nástrojů v programu Adobe Photoshop CS3 Extended k úpravám 3D obsahu. S tímto zásuvným modulem si budou moci uživatelé přímo z prostředí programu Photoshop CS3 Extended vyhledat a stáhnout bezplatný 3D obsah ze služby Google 3D Warehouse, bezplatného online úložiště pro 3D modely a obsah. 3D obsah pak mohou umístit, manipulovat s ním a používat ho v kompozicích s novými 3D nástroji v programu Photoshop CS3 Extended.

„S novým zásuvným modulem se uživatelé programu Photoshop CS3 Extended mohou zapojit do komunity uživatelů služby 3D Warehouse, což jim umožní vyhledávat, ukládat a sdílet tisíce 3D modelů a dalšího obsahu,“ řekl Mark Limber, manažer produktu u společnosti Google. „Úložiště služby Google 3D Warehouse v kombinaci s programem Photoshop CS3 Extended umožní tvůrcům, architektům, výrobcům i ostatním uživatelům najít přesně to, co potřebují k oživení svých virtuálních světů a koncepčních návrhů.“

Google 3D Warehouse je bezplatná služba společnosti Google, umožňující komukoliv vyhledávat a stahovat 3D modely a obsah přes standardní webový prohlížeč a nyní s tímto zásuvným modulem i ve Photoshopu CS3 Extended. Uživatelé mohou také předkládat své vlastní modely, které chtějí sdílet s komunitou uživatelů, pomocí jejich odeslání do 3D Warehouse z programu Google SketchUp. Modely obsahují vše potřebné pro 3D svět: budovy, domy, mosty, sochy, plastiky, auta, lidi, domácí zvířata a mnoho dalšího. Pokud má model své místo na světě, jako například budova v New Yorku, je také možné ho stáhnout a prohlížet v programu Google Earth.

Zásuvný modul po stažení otevírá dialogové okno, které se přes internet připojí přímo ke službě Google 3D Warehouse. Uživatelé mohou procházet a prohledávat obsah ve 3D Warehouse a stahovat a ukládat si vybrané položky na svůj pevný disk. Stažené modely se uloží ve formátu COLLADA. Program Photoshop CS3 Extended s podporou pro standardní používané 3D formáty, včetně formátu COLLADA, otevírá 3D modely jako 3D vrstvy. Uživatelé pak mají přístup k texturám aplikovaným na povrchy modelu, mohou je vylepšit ve Photoshopu CS3 Extended s jeho širokým výběrem nástrojů pro úpravy a malování, a pak je uložit nebo zakomponovat do 2D obrazu.

„Naše spolupráce se společností Google přináší 3D obsah přímo do prostředí Photoshopu CS3 Extended, což umožňuje efektivnější úpravy a obohacení celého procesu vizualizace,“ řekl Kevin Connor, hlavní ředitel pro řízení profesionálních produktů pro digitální zpracování obrazu u Adobe. „Photoshop CS3 Extended byl vyvinut tak, aby pomohl profesionálům posunout možnosti digitálního zpracování obrazu a snadněji realizovat jejich představy ve 3D. Je skvělé vidět, jak Google od počátku podporuje Photoshop CS3 Extended a sledovat pokrok v pracovních postupech 3D designu.“

Photoshop CS3 Extended software, ohlášený v březnu 2007, je zcela nová verze Photoshopu, pomáhající profesionálům objevit nové rozměry v digitálním zpracování obrazu s využitím všech možností ve Photoshopu CS3 plus převratných nástrojů pro 3D, pohyblivé grafiky a měření a analýzu obrazu.

Zásuvný modul do Photoshopu Extended pro Google 3D Warehouse je dostupný k bezplatnému stažení z webových stránek Adobe Labs. Zásuvný modul Macintosh je dostupný již nyní, pro Windows bude dostupný 1. června. Photoshop CS3 Extended je k dispozici přes autorizované prodejce Adobe a v online obchodu Adobe.

Témata článku: Google, Photoshop, Sketchup, Google Sketchup

Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma: moderní cestování

Kdy opravdu přijdou nové baterie?

Velké testy: 6 herních notebooků a 8 volantů

Recenze: AMD Ryzen řady 5