Nový modem D-Link nabízí tři v jednom: internet, telefonování a televizi

21. března 2011
Nejlepší bojovník proti spamu

D-Link, přední výrobce síťových a komu-nikačních řešení, představil na českém trhu nový bezdrátový směrovač. Modem D-Link DVA-G3671B nabízí rychlost připojení ADSL2/2+ a zároveň možnost zálohy internetového spojení přes 3G síť mobilního operátora. Router je k zakoupení u společnosti Telefónica O2, která tak rozšířila svou nabídku modemů a zařízení pro internet.

Klepněte pro větší obrázek

„Tento modem patří se svými vlastnostmi k vyšší třídě, která je určena uživatelům hledajícím především spolehlivé zařízení se snadným ovládáním a jednoduchým nastavením. Rezidenční zákazníci na něm ocení možnost internetu, telefonování z běžných přístrojů a stále využívanější internetovou televizi,“ říká Aleš Veselý, ředitel marketingu segmentu domácností ze společnosti Telefónica O2 Czech Republic. „Firemní zákazníci využijí vysokorychlostní připojení k internetu, bezdrátový přenos dat prostřednictvím Wi-Fi, možnost záložního připojení k pevné lince formou 3G sítě či zabezpečený přístup k firemním datům,“ dodává.

Router D-Link DVA-G3671B přináší vše v jednom. Uživatelům, připojeným přes pevný Ethernet nebo bezdrátové Wi-Fi, umožňuje prohlížet webové stránky, lze k němu připojit analogový i digitální telefon a volat za pomocí síťového zařízení kamkoliv po světě a je schopný nezávisle provozovat více set-top-boxů v jedné domácnosti najednou. Vestavěný USB port zase umožňuje sdílet připojení přes 3G mobilní síť nebo USB tiskárnu. Unikátní je automatická záloha internetového připojení přes 3G síť za použití O2 USB modemů.

Telefónica O2 nabízí tento modem firemním i rezidenčním zákazníkům za cenu 2 499 Kč. Při jeho objednání se službou Internet na doma nebo O2 TV je k dispozici za 1 990 Kč.

D-Link DVA-G3671B – přehled nejdůležitějších vlastností

  • Řešení “vše v jednom“ – ADSL2+ modem, Wi-Fi 802.11g, VoIP SIP, 4x 10/100 Mb/s Ethernet port
  • USB port ke sdílení tiskárny pro všechny počítače v síti, možnost připojení datového úložiště (FAT32)
  • Podpora WEP, WPA/WPA2, QoS VoIP/media streaming
  • Firewall, VPN, řízení přístupu
  • Možnost zálohovat ADSL připojení pomocí 3G sítě

Více informací o routeru D-Link DVA-G3671B je uvedeno zde.

Témata článku: D-Link, Modemy, Wi-Fi Router, USB Modem, Sip, TV Box, Televize doma, Televize o2, O2 mobilní telefony

Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma: moderní cestování

Kdy opravdu přijdou nové baterie?

Velké testy: 6 herních notebooků a 8 volantů

Recenze: AMD Ryzen řady 5