Nový Acer Veriton N270G

Tenké provedení ve tvaru diamantu, kompaktní tvarový faktor,energeticky účinný procesor, výkonné grafické řešení a užitečný software dokazují, že nový Acer Veriton N270G má veškeré předpoklady pro optimální výpočetní výkon při nízké spotřebě a nákladech na údržbu.

Je ideální pro malé kanceláře, školy, veřejnou dopravu, výstavní haly, hotelové recepce, letištní odbavovací přepážky a jiná pracoviště s omezeným prostorem. Představuje dokonalou rovnováhu mezi produktivitou a účinností. Neobyčejně kompaktní počítač (s objemem pouhý 1 litr!) využívá velmi efektivně prostor, ať už je umístěný na stojanu, anebo upevněný na zadní straně vybraných monitorů Acer.

Veriton N270G je osazen energeticky účinným procesorem Intel® Atom D510, který nabízí 64bitový výkon dvou jader ve spojení s čipsetem Intel® NM10 Express. Výsledkem je optimální platforma, na níž lze sledovat filmy ve vysoké kvalitě, surfovat na internetu anebo efektivně pracovat s kancelářským softwarem. Veriton N270G je vybaven až 4GB pamětí a integrovanou grafikou GFX, která přehrává videa ve vysoké kvalitě a zobrazuje snímky naprosto ostře a přesně. Pevný disk s velkou kapacitou a vestavěná multiformátová čtečka paměťových karet zjednodušují ukládání a sdílení dat.

Energeticky účinný systém snižuje nepříznivé dopady na životní prostředí i náklady na údržbu. Veriton N270G, osazený energeticky účinným procesorem, spotřebuje díky technologii Acer PowerSaver jen tolik energie, kolik skutečně potřebuje. Splnění požadavků Energy Star® zaručuje úsporný provoz. Vzhledem ke svému neobyčejně kompaktnímu provedení klade Veriton N270G i menší nároky na spotřebu obalového materiálu, který je navíc vyrobený z recyklovaných surovin.

Promyšlený design zaručuje inteligentní vedení kabelů, a tedy zabraňuje vzniku nepřehledné kabelové změti a současně zajišťuje snadný přístup k nejpoužívanějším portům.Ke snadné obsluze přispívá umístění tlačítka vypínače, které se nachází nad displejem v případě, že je počítač upevněn na zadní straně monitoru.

Počítač Veriton N260je vybaven sadou utilit Veriton ControlCenter, která zjednodušujepracovní prostředí, neboť soustřeďuje nejdůležitější funkce a šikovné nástroje na jediném snadno dostupném panelu a tím šetří čas a energii uživatelům a navíc usnadňuje i rutinní úkoly.

Veriton ControlCenter se skládá z následujících utilit:

  • Acer QuickMigration urychluje provádění aktualizací a přenos osobních údajů z jednoho osobního počítače na jiný prostřednictvím společného síťového kabelu.
  • Acer PowerSaver umožňuje nastavit konfiguraci úrovně výkonu v závislosti na způsobu využití počítače: nízký výkon a úspora energie při běžném používání a vysoký výkon, jakmile jsou na počítač kladeny zvýšené nároky.
  • Acer SmartBoot automaticky zavádí často používané programy do systémové lišty při spuštění.
  • Acer eLock Management zablokuje heslem zařízení s výměnnými datovými úložišti,optické mechaniky a další rozhraní, a tak chrání data proti krádeži v případě, že počítač je ponechán bez dozoru.
  • Acer eSettings Management s intuitivním ovládáním rozhraní nabízí úplnou kontrolu nad funkcí systému prostřednictvím pohodlného nastavení konfigurace.

Veriton N270G je dále vybaven softwarem Acer Client Manager pro vzdálené provádění běžných úkolů správy IT a zjednodušení správy sítě. 

Témata článku: Škola paměti

Aktuální číslo časopisu Computer

První test AMD Ryzen

Velké testy: 22 powerbank a 8 bezdrátových setů

Radíme s koupí Wi-Fi routeru

Co dokáží inteligentní domy?