Novell představuje Identity Manager 4

Novell představuje Identity Manager 4

Novell Identity Manager 4 sjednocuje správu identit a přístupu pro fyzická, virtuální a cloudová prostředí; je k dispozici ve dvou verzích, přizpůsobených jedinečným potřebám zákazníků a partnerů

Společnost Novell představila Identity Manager 4, jedinečnou řadu řešení pro bezpečnou správu identit a přístupu ve fyzických, virtuálních a cloudových prostředích. Novell Identity Manager 4 je první řešení na trhu, které zaručuje konzistentní zásady identit, zabezpečení a shody pro celý IT ekosystém organizace. Navíc poskytuje i v cloudu stejnou úroveň důvěry, jaká existuje v datovém centru. Díky tomu mohou zákazníci a partneři lépe chránit svá podniková data a zároveň ušetřit náklady a zjednodušit prokazování shody.

Novell Identity Manager 4 je další milník ve vývoji produktů Novell, které odpovídají na rostoucí poptávku po řešeních inteligentní správy pracovních úloh. Inteligentní správa pracovních úloh umožňuje organizacím bezpečně spravovat a optimalizovat heterogenní počítačové zdroje napříč fyzickými, virtuálními a cloudovými prostředími.

„Vznik virtuálních a cloudových obchodních modelů vytvořil nové výzvy v souvislosti se správou identit a přístupu. Šéfové IT potřebují konzistentní, rozšiřitelnou platformu pro správu identit uvnitř podniku i mimo něj,“ řekl Ron Hovsepian, generální ředitel společnosti Novell. „Novell Identity Manager 4 poskytuje bezpečnou, na cloud připravenou platformu pro řešení této výzvy, aby zákazníci mohli využívat inteligentní správu pracovních úloh.“

Dvě verze produktu Novell Identity Manager 4

Každý zákazník řeší jedinečné výzvy v oblasti správy identit, proto Novell nyní nabízí dva produkty, které řeší specifické potřeby:

  • Novell Identity Manager 4 rozšiřuje možnosti řešení Novell Identity Manager 3.6 o lepší škálovatelnost a těsnou integraci se systémy Microsoft* SharePoint*, SAP* ERP a cloudovými aplikacemi Salesforce.com a Google Apps. Nabízí rovněž hotové funkce pro generování výkazů a nástroje pro čištění dat a návrh rámce zásad.
  • Novell Identity Manager 4 Advanced Edition nově definuje podnikové funkce poskytování uživatelských účtů, neboť integruje sofistikovanou správu rolí, vyspělé funkce pracovního toku a inteligentní reportovací funkce. Vyhoví těm nejnáročnějším potřebám velkých podniků a poskytovatelů spravovaných služeb v oblasti správy identit a shody s předpisy. Novell Identity Manager 4 Advanced Edition rovněž obsahuje nástroje pro čištění dat, návrh rámce zásad a možnost definovat role a oprávnění jednoduchým přetahováním myší, takže uživatel nemusí psát žádný kód.

Řešení Novell Identity Manager 4 podporuje široký ekosystém partnerů společnosti Novell, včetně společností ACS, Atos Origin, Deloitte, ILANTUS, Infosys, KPMG, Mycroft a Wipro. Novell proto mohutně investuje do školení prodejců s přidanou hodnotou a systémových integrátorů.

„Organizace po celém světě zdokonalují své infrastruktury identit, aby sloužily jako základna bezpečného a vyhovujícího prostředí v podnikové síti i v cloudu,“ řekl Lyle Carlson, ředitel, Deloitte & Touche LLP. „Díky naší spolupráci se společností Novell a našemu společnému úsilí vyhovět potřebám velmi velkých společností jsme nyní schopni odpovědět na zásadní problémy spojené se zabezpečením a identitami. Novell nám pomáhá dodávat zákazníkům optimální řešení, které je kvalitně navrženo a funguje, jak má.“

Rodina řešení Novell Identity Manager 4 pomáhá zákazníkům společnosti Novell vytvářet inteligentnější a bezpečnější podnikové sítě připravené na cloud.

Inteligentní – Novell Identity Manager 4 pomáhá podnikům získat inteligentní přehled o přístupu uživatelů. Integrovanou správou rolí a pracovním postupem snižuje náklady a zároveň umožňuje podnikovým uživatelům definovat a kontrolovat, kdo má k čemu přístup. Tím se výrazně zkracuje doba potřebná pro přidělení uživatelských účtů a je možné dosáhnout důslednějšího dohledu nad oprávněními uživatelů. Generování praktických a smysluplných zpráv z řešení správy identit je jedním z hlavních požadavků zákazníků.

Připravený na cloud – Přechod na virtualizované systémy a cloud computing zásadně změnil podmínky v oblasti správy identit, protože kontrolní prvky zabezpečení a správy zásad už nejsou vymezeny přehledným prostředím za firewallem. Novell Identity Manager 4 umožňuje hladké a okamžité přidělování a odstraňování uživatelských účtů, procesy požadavků a schvalování, změny hesel, aktualizace profilů identit a generování výkazů. Zákazníci se mohou spolehnout na Novell Identity Manager jako na spolehlivý zdroj záznamů při využívání nových modelů informačních systémů včetně webových aplikací jako Google Apps nebo Salesforce.com.

Bezpečný – Zabezpečení je hlavní hybnou silou implementace řešení správy identit. Mezi vylepšení ve verzi Identity Manager 4 patří nástroje, které zajišťují konzistentní uplatňování podnikových zásad zabezpečení napříč různými systémy a eliminují tak obvyklý zdroj problémů se zabezpečením a dodržováním předpisů.

Dostupnost
Novell Identity Manager 4 je v současné době ve fázi beta, která potrvá do července. Nová produktová řada bude komerčně k dispozici ve 3. čtvrtletí 2010.

Témata článku: Manager, Deloitte, Carlson

Aktuální číslo časopisu Computer

Bojujeme proti Fake News

Dva velké testy: fotoaparáty a NASy

Co musíte vědět o změně evropského roamingu

Radíme s výběrem základní desky