Nové technologie od Xeroxu

Společnost Xerox představila projekty, na kterých vsoučasnosti pracuje ve výzkumnýchlaboratořích po celém světě.

Praha, 16. května 2008 -Společnost Xerox se svými výzkumnými partnery představila v centru Palo Alto Research Centrečistých technologiím a biolékařství. (PARC) různé projekty, na kterých pracuje a které sahají odtvorby inteligentních dokumentů až k

„Naším cílem je přinášet inovace, které řeší každodenní problémy našich zákazníků, a současně pracujeme na vizionářských technologiích pro blízkou i vzdálenou budoucnost,“ říká Sophie Vandebroek, technologická ředitelka společnosti Xerox a prezidentka divize Xerox Innovation Group. „Technologie se dotýkají našich životů mnoha způsoby a jsou základem pro globální udržitelný rozvoj. Vědci a inženýři v Xeroxu čerpají inspiraci z toho, jak významný vliv má jejich práce na naše zákazníky, na naši firmu a na společnost. ”

Letošního setkání „Inside Innovation at Xerox“, které se konalo ve výzkumném středisku PARC, se účastnili vědci z výzkumných středisek v New Yorku, v Torontu, ve Francii, v Palo Altu a v Oregonu a současně z partnerských laboratoří společnost Fuji Xerox z Tokia a ze softwarové společnosti XMPie z Izraele. Došlo zde k představení 10 nových technologií:

  • Čisté technologie – Vědci ze střediska PARC navrhli zdokonalené solární kolektory a inovativní vodní filtrační systém, které jsou součástí komplexního portfolia projektů v oblasti čistých technologií a mohou být pro životní prostředí tak revoluční, jako byly novinky zPARCu pro pracoviště.
  • Biolékařství – výzkum vzácných buněk. PARC pracuje na inovacích v biologii a zdravotnictví, které zahrnují výzkum vzácných rakovinných buněk a jejich molekulárních charakteristik, což napomáhá vývoji účinných terapií.
  • Zelenější plasty – Aby se snížilo množství elektronického odpadu vyvinuli vědci z Fuji Xerox plast z biomasy, který je zčásti vyroben z kukuřičných stonků.
  • Samomazací a opakovaně použitelný papír. Vědci z Xeroxu vynalezli způsob dočasného tisku, takže potištěný papír lze používat opětovně.
  • Zdokonalení tiskových hlav.Xerox neustále pracuje na vylepšení své technologie tuhého inkoustu a soustředí se na zdokonalení tiskových hlav.
  • Intelligent redaction (inteligentní redigování). Vědci z Xeroxu a ze střediska PARC vyvíjejí jednodušší způsoby přístupu a třídění obsahu ve velkém množství dokumentů, které mohou nebo nemohou být viděny, tištěny nebo kopírovány.
  • Třídění nové generace.Xerox byl první, kdo vytvořil systém třídění digitálních snímků. Nyní lze průběžně označovat text i obrázky, což umožňuje efektivnější třídění online i papírových dokumentů.
  • Přístup k dokumentům. V americké laboratoři Fuji Xerox řeší vědci problematiku jednoduchého přístupu k dokumentům na zařízeních s malým displejem, jako jsou mobilní telefony.
  • Personalizované komunikační technologie. Středisko XMPie vyvinulo unikátní technologii, která spojuje data a snímky a vytváří personalizovanou komunikaci.
  • Nové dimenze dokumentů. Vědci v Xeroxu vyvíjejí vícerozměrné technologie, jako např. fotografie s roletovou nabídkou, které rozšiřují možnosti tiskových řešení a výrobních metod.

Projekty ukazují zaměření společnosti Xerox vytvořit inteligentnější a jednodušší dokumenty a s nimi spojené procesy.

V loňském roce získal Xerox vUSA 584 patentů. Společně s Fuji Xerox je Xerox majitelem asi 8 600 aktivních amerických patentů a i nadále každoročně investuje 1,4 miliardy USD do výzkumu a vývoje.

O společnosti Xerox a jejích výzkumných partnerech

Společnost Xerox je přední světovou firmou v oblasti správy dokumentů, technologií a služeb a nabízí nejširší portfolio barevných a černobílých systémů pro zpracování dokumentů a příslušného spotřebního materiálu, zároveň nabízí konzultační a outsourcingové služby v oblasti správy dokumentů. V loňském roce získal Xerox ocenění National Medal of Technology, nejvyšší technologické ocenění v USA.

Středisko Palo Alto Research Center Inc., patřící společnosti Xerox, přímo spolupracuje s mnoha společnostmi na vývoji a využívání nových technologických platforem a nových oborů podnikání. Středisko, které bylo založeno v roce 1970 a v roce 2002 se stalo pobočkou společnosti Xerox, stojí za významnými inovacemi, jako např. laserový tisk, plošné nasazení počítačů a ethernet, grafické uživatelské rozhraní (GUI) nebo objektově orientované programování.

XMPie Inc., softwarová obchodní jednotka společnosti Xerox, je předním poskytovatelem softwaru pro média a pro personalizovaný marketing.

Fuji Xerox je společný japonský podnik společnosti Xerox, která vlastní 25 procent, a společnosti Fujifilm se zbylými 75 procenty. Jedná se o centrálu pro aktivity společnosti Xerox v Japonsku a v tichomořské oblasti.

FX Palo Alto Laboratory je přední výzkumná laboratoř, kterou založila v roce 1995 společnost Fuji Xerox a její výzkum se zaměřuji na uživatelské rozhraní, multimediální systémy a aplikace, inteligentní prostředí, zpracování dokumentů a distribuovanou spolupráci.

Témata článku: Programování, Xerox, Fuji, Alto, Sophia, Toronto, Oregon

Určitě si přečtěte

Operační systém běžným počítačům nedal Bill Gates, ale Gary Kildall

Operační systém běžným počítačům nedal Bill Gates, ale Gary Kildall

** Gary Kildall pochopil, že levné výpočetní čipy mohou posloužit jako univerzální počítače pro všechny ** Připravil pro ně proto první operační systém ** Později mu systém vyfoukl Microsoft a nazval ho MS DOS

23.  4.  2017 | Pavel Tronner | 55

Umělá inteligence je sice v plenkách, už teď ale přestáváme rozumět, jak vlastně funguje. To je problém

Umělá inteligence je sice v plenkách, už teď ale přestáváme rozumět, jak vlastně funguje. To je problém

** Už je to tady, lidé přestávají chápat počítače ** Systémy neuronových sítí začínají pracovat tak, že ani jejich tvůrci přesně neví, co se uvnitř děje ** Do budoucna to může být závažný problém

24.  4.  2017 | Jakub Čížek | 112

Před 35 lety měl premiéru legendární počítač ZX Spectrum. Připomeňte si „Gumáka“

Před 35 lety měl premiéru legendární počítač ZX Spectrum. Připomeňte si „Gumáka“

** Slavný osmibitový počítač Sinclair ZX Spectrum byl uveden právě před 35 lety ** Připomeňte si tento průkopnický počítač v tematických článcích ** Podívejte se, jak funguje dnes

23.  4.  2017 | Pavel Tronner | 13

Správný počítač má alespoň dva monitory. Anebo je to jinak?

Správný počítač má alespoň dva monitory. Anebo je to jinak?

** David si nedokáže představit práci bez dvou a více monitorů ** Kubovi naopak stačí jeden a ve více displejích se ztrácí ** Jaký přístup je lepší?

23.  4.  2017 | Jakub Čížek | 59

Český Google Překladač začal používat umělou inteligenci. Konec „drahoušků zákazníků“

Český Google Překladač začal používat umělou inteligenci. Konec „drahoušků zákazníků“

** Google ve svém překladači roky používal statistickou technologii ** Nyní zavádí strojové učení a neuronové sítě ** Rozdíl by měl být zvláště na větších textech patrný už nyní

20.  4.  2017 | Jakub Čížek | 31

Brno otevřelo největší českou dílnu pro bastlíře. Kladívka, vrtačky, 3D tiskárny, laserové řezačky. Je tu vše

Brno otevřelo největší českou dílnu pro bastlíře. Kladívka, vrtačky, 3D tiskárny, laserové řezačky. Je tu vše

** Máte nápad, ale chybí vám stroje a pořádná dílna? ** Chcete postavit ptačí budku, nebo krabičku pro Arduino? ** Brno otevřelo svůj FabLab – laboratoř pro bastlíře

19.  4.  2017 | Jakub Čížek | 31


Aktuální číslo časopisu Computer

První test AMD Ryzen

Velké testy: 22 powerbank a 8 bezdrátových setů

Radíme s koupí Wi-Fi routeru

Co dokáží inteligentní domy?