Nové stolní počítače Acer M490G a X490G

Nároky podniků na výpočetní techniku se mění s jejich strukturou a velikostí.Společnost Acer vždy považovala za svou prioritu vývoj a konstrukci profesionálních stolních počítačů přesně zaměřených na potřeby profesionálních uživatelů. Z toho důvodu uvedla na trh řadu profesionálních počítačů v několika tvarových faktorech, které jsou osazeny nejnovějšími procesory Intel® Core i7, i5 a i3.

Nové počítače řady Veriton M490G a X490G jsou výkonné univerzální počítače, které splňují ekologické zásady a nabízejí prostor pro další rozšiřování, a tedy jsou lépe přizpůsobeny nárokům rostoucích firem. Přestože jsou počítače řady Veriton M490G dodávány se skříní micro, vyznačují se solidností, optimální rozšiřitelností a dlouhodobou provozní spolehlivostí. Počítače řady Veriton X490G mají malý tvarový faktor a spojují prostorově úsporné provedení s vysokým výpočetním výkonem, a tedy jsou ideální pro každodenní kancelářskou práci.

Nové stolní počítače Veriton jsou vybaveny nejnovějšími procesory Intel® Core i7, i5 či i3 s inteligentním výkonem, který se přizpůsobí prováděným úlohám, např. úpravě snímků nebo vytváření videofilmů, a tedy mají dostatečný výkon pro profesionální použití. Tyto procesory mohou provádět současně několik úloh a umožňují pracovat najednou s několika aplikacemi a dokončit práci mnohem rychleji. Čipset Intel H57 Express podporuje přehrávání videa ve vysokém rozlišení a nabízí optimalizovaný 3D grafický výkon.

Neobyčejně rychlá až 16GB paměť DDR3 s krátkou dobou odezvy a rozhraní PCI Express 2.0 určené pro optimalizované díly počítače, jako např. diskrétní grafické karty nebo síťové karty, zvládnou jakékoli úlohy a zaručují nejvyšší dostupný výkon.

Pevný disk Serial ATA s kapacitou 1 TB nabízí dostatečný prostor pro ukládání dat a dosahuje podstatného zvýšení rychlosti při přístupu k datům a jejich vyhledávání. Veriton M490G rovněž podporuje disková pole RAID 0, 1, 5, 10, která zajišťují neporušenost dat a zlepšenou propustnost.

Podpora 5.1 kanálového prostorového zvuku ve vysokém rozlišení zajišťuje vynikající kvalitu zvuku při konferenčních voláních a veškerých pracovních činnostech, zatímco rozhraní DVI-D přenáší optimální videosignál do moderních LCD monitorů a jiných digitálních zařízení.

Nový Veriton, který dosahuje vynikajícího výkonu, se dále vyznačuje stavebnicovou konstrukcí a provedením, které umožňuje přístup do počítače bez použití nářadí. Vnitřní konstrukce počítače byla zcela změněna s ohledem na zajištění jednoduché a rychlé údržby a modernizaci. Stavebnicové řešení zjednodušuje výměnu dílů a současně zaručuje přehledné vnitřní uspořádání a zlepšené tepelné podmínky. Zjednodušená vnitřní konstrukce je doplněna střízlivými tvary a nenápadným vzhledem skříně.

Používání energeticky účinných systémů pomáhá životnímu prostředí a současně šetří náklady. Nové osobní počítače Veriton jsou vyráběny z materiálů bez obsahu PVC, vyznačují se nízkou spotřebou, použitím dílů s vysokým výkonem a využívají nejmodernější technologie pro úsporu energie. S počítači jsou dodávány inteligentní utility a software, které snižují spotřebu a nároky na náhradní díly. Všechny stolní osobní počítače Acer Veriton splňují požadavky mezinárodních standardů pro nízkou spotřebu, jako např. ENERGY STAR®, RoHS a Green Seal.

Nové osobní počítače Veriton M490G a X490Gjsou dodávány s předinstalovanými inteligentními utilitami určenými pro zlepšení ovladatelnosti: Veriton ControlCenter, Acer Security Suite a Acer Client Manager.

Veriton ControlCenter nabízí okamžitý přístup k základním funkcím a nástrojům, které umožňují uživatelům šetřit energii a zjednodušit rutinní úkoly:

  • Acer QuickMigration urychluje provádění aktualizací a přenos osobních údajů z jednoho osobního počítače na jiný prostřednictvím společného síťového kabelu.
  • Acer PowerSaver umožňuje nastavit konfiguraci úrovně výkonu v závislosti na způsobu využití počítače: nízký výkon a úspora energie při běžném používání a vysoký výkon, jakmile jsou na počítač kladeny zvýšené nároky.
  • Acer SmartBoot automaticky zavádí často používané programy do systémové lišty při spuštění.
  • Acer eSettings Management s intuitivním ovládáním rozhraní nabízí úplnou kontrolu nad funkcí systému prostřednictvím pohodlného nastavení konfigurace.
  • Acer eLock Management zablokuje heslem zařízení s výměnnými datovými úložišti, optické mechaniky a další rozhraní, a tak chrání data proti krádeži i v případě, že počítač je ponechán bez dozoru.
  • Veriton HelpDesk zajišťuje okamžitý přístup z osobního počítače k příručce pro počítač Veriton a dalším užitečným informacím a usnadňuje jejich vyhledávání.

Acer Security Suite je snadno ovladatelné řešení založené na TPM pro šifrování dat, které chrání systémové soubory, hesla a jiné citlivé informace, a tedy zaručuje nejvyšší bezpečnost dokumentů a soukromí. Fyzickou bezpečnost počítačů Acer Veriton lze zvýšit zámkem Kensington a visacím zámkem, pro něž jsou určeny sloty na zadní straně.

Acer Client Manager zjednodušuje vzdálené provádění běžných úloh IT, jako např. správuhardware/software, sledování stavu dílů a upozornění na neobvyklé jevy, provádění úloh podle stanoveného plánu, správu skupin apod.

Osobní počítače Veriton jsou rovněž vybaveny řešeními zajišťujícími ochranu a obnovení informací. Stisknutím jediného tlačítka umístěného na přední straně osobního počítače vyvoláte obnovení obsahu pevného disku do stavu definovaného uživatelem, a tedy v případě infekce malwarem můžete data zachránit.

Nové počítače Veriton jsou nabízeny s operačním systémem Windows 7 a vybrané modely mohou pracovat se dvěma operačními systémy, a tedy můžete používat jak nejnovější, tak i starší softwarové aplikace. Počítače jsou dále dodávány s utilitou Acer Backup Manager, která podporuje automatické přírůstkové zálohování, zajišťuje neporušenost dat zdrojového i cílového souboru a zabraňuje neoprávněnému přístupu do počítače.

Témata článku: Stolní počítače, Rohs, Seal, Intel Core I3, PVC

Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma: moderní cestování

Kdy opravdu přijdou nové baterie?

Velké testy: 6 herních notebooků a 8 volantů

Recenze: AMD Ryzen řady 5