Nové RFID řešení zvyšuje efektivitu výroby žvýkaček

Společnost AeroScout, poskytovatel řešení v oblasti centrálního sledování aktiv (Unified Asset Visibility), dodala největší evropské továrně firmy Wrigley v polské Poznani podnikový systém pro sledování zboží a materiálu v reálném čase. Systém založený na technologii RFID využívá bezdrátovou Wi-Fi síť Cisco vybudovanou ve výrobním areálu.

„Řešení od AeroScout viditelně zvýšilo produktivitu práce v Poznani a díky již existující síti Cisco proběhla jeho implementace velmi rychle,“ říká ředitel poznaňské továrny Wrigley Jacek Mackowiak. „Systém nám pomáhá snižovat časové ztráty a zvyšovat efektivitu. Vše zapadá do naší politiky stálého zvyšování kvality řízení.“

Společnost Wrigley je největším výrobcem a prodejcem žvýkaček na světě a vedoucí firmou v oblasti cukrovinek a své továrny má rozmístěné ve 14 zemích světa. Firma použila technologii AeroScout a bezdrátovou síť od firmy Cisco pro sledování pohybu palet v reálném čase a dosáhla tak snížení materiálových i časových ztrát. To přineslo podstatné zvýšení efektivity výroby. Systém v Polsku instalovala firma AeroScout ve spolupráci se společností Megabit.

„Instalace v Poznani je typickým příkladem systémů pro sledování výrobních procesů a logistiky, které AeroScout nabízí pro řadu různých výrobních segmentů,“ říká ředitel firmy AeroScout pro region EMEA (Evropa, Střední východ, Afrika) Andris Berzins. „Je reprezentativní ukázkou toho, co nabízíme našim průmyslovým zákazníkům v Evropě i po celém světě. Systémy pro sledování v reálném čase dnes nabízejí mnohem víc než jen jednoduchou informaci o umístění materiálu nebo výrobků. Poskytují řadu dalších průběžných dat, která výrobcům umožňují optimalizovat výrobní procesy a zvyšovat jejich efektivitu.“

„Kombinace bezdrátové sítě Cisco Unified Wireless Network, bezdrátové sledovací technologie AeroScout včetně přenosových zařízení Active RFID a softwaru MobileView ukazuje, jak mohou prostřednictvím IP sítí hladce spolupracovat různé aplikace a poskytovat data užitečná pro lepší řízení firem,“ doplňuje Carlos Rojas, ředitel divize společnosti Cisco Manufacturing Business Solutions in Emerging Markets.

„Sledování pohybu zboží a materiálu v reálném čase zvyšuje produktivitu a zlepšuje možnosti plánování v oblasti logistiky, což je důležité pro udržení konkurenceschopnosti zákazníků," říká Rojas. „Celý systém nazvaný „Connected Supply Chain“ se po úspěšném zavedení ve Wrigley replikuje u mnoha dalších zákazníků na celém světě."
 

Témata článku: Wrigley, RFID

Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma: moderní cestování

Kdy opravdu přijdou nové baterie?

Velké testy: 6 herních notebooků a 8 volantů

Recenze: AMD Ryzen řady 5