NOVÉ NÁSTROJE SPOLEČNOSTI INTEL PRO SOFTWAROVÉ VÝVOJÁŘE VYTĚŽÍ Z VÝKONNÝCH POČÍTAČOVÝCH PLATFOREM MAXIMUM

SANTA CLARA, USA, 16. listopadu 2005 – Společnost Intel zahájila dodávky pěti nových nástrojů pro vývoj softwaru, které zjednodušují tvorbu distribuovaných aplikací v prostředí vysoce výkonných HPC klastrů.

V současné době je více než polovina 500 největších HPC systémů postavena na procesorech Intel®**. Produkty společnosti Intel pro softwarové vývojáře jedinečným způsobem vylepšují škálovatelnost a pomáhají s maximalizací výkonu těchto systémů. Nové nástroje Intel® Cluster Tools vývojářům umožní rychlejší výrobu, testování a ladění vysoce výkonných aplikací pro klastry, a přispějí tak ke snížení nákladů na vývoj softwaru.

Prostřednictvím těchto nástrojů společnost Intel ještě dále rozšiřuje svou podporu softwarových vývojářů a výroby optimalizovaných HPC aplikací. Mezi nové aplikace pro HPC prostředí patří: nástroj Intel® Trace Analyzer and Collector 6.0, knihovna Intel® Message Passing Interface (MPI) 2.0, knihovna Intel® Math Kernel Library (MKL) Cluster Edition 8.0, knihovna Intel® Integrated Performance Primitives (IPP) 5.0 a výkonový analyzátor Intel® VTune™ Performance Analyzer pro Linux 8.0. Softwarové produkty společnosti Intel jsou kompatibilní s předními vývojářskými prostředími a lze je snadno používat v kombinaci s dalšími oblíbenými vývojovými nástroji.

Společnost Intel je největším světovým výrobcem mikroprocesorů, a zároveň je předním výrobcem počítačových, síťových a komunikačních produktů. Podrobné informace o společnosti Intel jsou k dispozici na www.intel.com/pressroom nebo www.intel.com/cz/pressroom.

Témata článku: Linux, Performance

Aktuální číslo časopisu Computer

První test AMD Ryzen

Velké testy: 22 powerbank a 8 bezdrátových setů

Radíme s koupí Wi-Fi routeru

Co dokáží inteligentní domy?