Nová služba dělá věci opět šťastnými

Ostrý provoz s novým školním rokem zahájil projekt prodejtodal.cz. Služba přijede zdarma k zákazníkovi až domů, převezme nepotřebné věci, zařídí jejich prodej a větší část výnosu převede na klientův účet.

„Chceme změnit myšlení lidí, pokud jde o nakládání s věcmi a penězi,“ vysvětluje Eva Pavlíková, která má na starosti realizaci projektu. „Rádi bychom rozdávali radost, přispěli k šetrnějšímu zacházení s přírodou i k efektivnějšímu využívání času,“ dodává.

„Na začátku služby byl smutný a opuštěný kašpárek,“ vzpomíná Richard Voděrka, zakladatel služby. „Moje dcerka Natálka si s ním neustále hrála, bylo vidět, že jí dělá radost. Jednou jsem ale našel kašpárka smutného v koutě, Natálka totiž dostala novou hračku. Napadlo mě, že by smutné a nepotřebné věci mohly dobře sloužit a dělat radost novým majitelům,“ dodává Richard.

Ve zkušebním provozu, který běžel přes léto, službu vyzkoušelo třicet zákazníků. Nového majitele už našlo asi tisíc předmětů v celkové hodnotě sto tisíc korun. Nejvíc se prodávaly hračky, doplňky pro domácnost a audionahrávky.

Za odvoz věcí zákazníci nic neplatí. Svoz zajišťuje společnost GLS a Messenger. Prodejtodal.cz věci roztřídí, nafotí, uskladní a prodá prostřednictvím svého účtu na Aukro.cz. Po prodeji předměty zabalí, odešle a zajistí inkaso peněz, včetně úhrady všech poplatků a vyřizování reklamací. Dvě třetiny částky poté zašle zákazníkovi přímo na jeho bankovní účet.

Aktuální číslo časopisu Computer

Srovnání 14 Bluetooth reproduktorů

Velký test 4K televizorů

Jak se zbavit otravných hovorů

Radíme s výběrem nového mobilu