Norton: Během mistrovství se snažili skórovat i spammeři

Norton: Během mistrovství se snažili skórovat i spammeři

Blíží se finálový zápas fotbalového mistrovství Evropy a není překvapením, že se spammeři snažili zneužít i této významné sportovní události.

Tým Symantec Security Response zaznamenal v souvislosti s UEFA EURO 2012 podvodné e-mailové útoky. Podvodné e-maily obsahovaly PDF soubor UEFA.pdf. Typická podvodná zpráva příjemci sdělovala, že vyhrál v loterii o pohár UEFA EURO 2012. Ve zbylé části zprávy spammeři příjemci detailně vysvětlovali, jak se dostali k jeho e-mailové adrese a jak se mu mezi enormním množstvím účastníků podařilo zvítězit.

Klepněte pro větší obrázek

Příjemci byli vyzváni k zaslání vítězného identifikačního čísla, které získají vyplněním online formuláře na falešné stránce UEFA EURO 2012. Ve formuláři musí vyplnit osobní detaily, jako jsou jméno, adresa, věk, povolání a telefonní číslo. Zpráva obsahovala jednu zajímavou pasáž, ve které bylo uvedeno, že e-mailové adresy jsou získány od renomovaných společností, které reprezentují značky z jejich oboru (jména společnosti jsou úmyslně rozmazaná).

Tým Norton společnosti Symantec proto varuje před podobnými útoky a podvody. Uživatelé by měli být extrémně obezřetní zejména v souvislosti s Olympijskými hrami v Londýně 2012.

Témata článku: Uefa

Aktuální číslo časopisu Computer

Bojujeme proti Fake News

Dva velké testy: fotoaparáty a NASy

Co musíte vědět o změně evropského roamingu

Radíme s výběrem základní desky