Netgear Genie: správa sítě prostřednictvím iPadu, iPhonu nebo iPodu

Společnost NETGEAR, Inc , celosvětový dodavatel technologicky pokročilých značkových síťových řešení pro domácí uživatele, firemní sítě a poskytovatele služeb, oznámila uvedení aplikace NETGEAR Genie pro zařízení Apple iPad, iPhone a iPod. Tato novinka plná užitečných funkcí pro pokročilou správu sítě a řešení případných problémů je všem uživatelům k dispozici zcela zdarma.

K vývoji aplikace NETGEAR Genie přispěl velkou měrou obrovský zájem uživatelů zařízení Apple, kteří si práci s utilitou vyzkoušeli prostřednictvím dosud dostupných verzí pro počítače se systémy Windows nebo MAC OS. Aplikace byla „symbolicky“ uvolněna právě nyní u příležitosti zahájení prodeje nové verze nejoblíbenějšího tabletu Apple iPad.

Pokročilá správa sítě zdarma

Utilita NETGEAR Genie, založená na technologii SiteView, přináší možnost snadným způsobem získat informace o síti, k níž je bezdrátově připojena prostřednictvím Wi-Fi. Spolupracuje se všemi typy síťových zařízení nezávisle na jejich výrobci, přičemž vybrané routery značky NETGEAR lze s její pomocí rovněž snadno spravovat prostřednictvím volby Nastavení routeru. Mezi podporované routery patří špičkové modely WNDR3800, WNDR4000 a WNDR4500, které již krátce po svém uvedení získaly prestižní ocenění předních českých i slovenských IT médií.

Prostředním mobilní varianty aplikace NETGEAR Genie mohou uživatelé využívat následující funkce:

  • Automatickou opravu běžných síťových problémů.
  • Zobrazení okolních bezdrátových sítí a kanálů, na kterých vysílají.
  • Zobrazení kanálů vlastní sítě a výběr nejméně rušeného kanálu.
  • Mapu sítě – zobrazení všech zařízení připojených do sítě a informací o nich.
  • Monitorování odesílaných a stahovaných dat, testování rychlosti.
  • Rodičovské zámky umožňující nastavit a blokovat webové stránky prostřednictvím technologie Live Parental Controls od OpenDNS.
  • Přístup s účtem hosta – využívání přístupu na internet pro návštěvy.
  • Nastavení routerů a jeho export.
  • Upgrade firmwaru – s modely NETGEAR WNDR3800, WNDR4000 a WNDR4500 lze pracovat bez nutnosti přihlášení přímo k webovému rozhraní routeru.
  • ReadySHARE pro přístup k obsahu externího USB datového úložiště připojeného k routeru.

„Letošní rok bude přelomový z hlediska nabídky rozšiřujících aplikací zejména pro naše routery a síťová úložná zařízení,“ řekl Aleš Mudruňka, regionální ředitel společnosti NETGEAR pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. „Univerzální nástroj Genie a dosud vydané softwarové add-ony pro přístroje ReadyNAS budou velmi záhy následovat další špičkové aplikace dostupné prostřednictvím rozhraní NETGEAR AppManager, na jejichž vývoji pracují speciální týmy našich vývojářů i partnerů třetích stran.“

Dostupnost a více informací:

Mobilní aplikaci NETGEAR Genie lze stáhnout prostřednictvím Apple iTunes ve speciální verzi pro iPad – NETGEAR Genie HD for iPad nebo v univerzální verzi pro modely iPad 2/ iPad 1, iPhone a iPod – NETGEAR Genie. Varianta pro operační systémy Android bude k dispozici v nejbližších týdnech.

Již od podzimu loňského roku si mohou aplikaci NETGEAR Genie stahovat uživatelé počítačů s operačními systémy Windows a MAC OS.

Více informací o utilitě NETGEAR Genie lze najít na webu www.netgear.cz/genie či případně na stránkách www.netgear.com/genie.
 

Témata článku: iPhone, iPod, iPad 2, Genius, Apple iPad

Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma: moderní cestování

Kdy opravdu přijdou nové baterie?

Velké testy: 6 herních notebooků a 8 volantů

Recenze: AMD Ryzen řady 5