reklama

Nejoblíbenější novou koncovkou je doména .GURU

Nová doménová koncovka .guru je měsíc od spuštění prvních registrací nejoblíbenější doménou mezi českými zájemci. Dále se nejvíce zaregistrovalo domén .bike, .photography a .tips.

Měsíc po spuštění prvních registrací nových doménových koncovek si mohou zájemci již vybírat z 30 druhů domén. Mezi českými uživateli získala prozatím největší popularitu doména .guru díky svému jednoduchému názvu a jasnému významu.

Celkový počet zaregistrovaných domén .guru na stránkách novekoncovky.cz, subreg.cz a partnery registrátora Gransy s.r.o. dosáhl 350 domén, což je téměř 40% všech registrací. Druhou doménou je doména .bike (10%) a třetí nejžádanější doménou je koncovka .photography (8%).

V celosvětovém měřítku je doména GURU také nejoblíbenější a aktuálně je registrováno více než 40 000 domén s touto koncovkou. Následuje doména .photography s více než 25 000 registracemi. Velmi zajímavé počty registrací dosahuje i doména .tips, která odstartovala 26. února a již během prvního týdne bylo zaregistrováno více než 10 000 domén.

Témata článku: Guru, Bike, Tips

Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma o počítačové bezpečnosti

AMD Ryzen přichází

Velké testy kinoprojektorů a levných špuntových sluchátek

Příslušenství do USB-C

reklama
reklama