Navštivte mikrosvět s USB mikroskopem Supereyes

USB mikroskop se 40 násobným zvětšením je dodávaný v praktické krabičce z tvrdého papíru s magnetickým zámkem. Tělo mikroskopu je bezpečně uloženo v molitanové pěně, spolu se dvěma umělohmotnými nástavci.

MikroskopSupereyesje zařízení v podobě šedivého kovového tubusu s délkou 11 cm. Jak název napovídá, připojuje se do USB portu s rozhraním USB 2.0. Na jedné straně tubusu je USB kabel s délkou cca 1,3 metru, na druhé straně je umístěn snímač s optikou se 40-ti násobným zvětšením. S takovým vybavením je mikroskop schopen snímat obraz v rozlišení 640x480 px. Optika je obklopena osmi vysoce svítivými SMD LED diodami, protože jedině velmi dobré osvětlení vám zaručí kvalitní snímek s nejvyššími detaily. Intenzitu světla lze měnit regulátorem, který je umístěn na USB kabelu, ve vzdálenosti asi 25 cm od mikroskopu.

Jak jsem již uvedl, optika umí obraz přiblížit 40x. Přibližování a zároveň zaostřování se provádí automaticky. Mikroskop držíme v ruce, podobně jako například tužku. V balení jsou přiloženy dva umělohmotné nástavce, které se nasazují ze strany optiky. Slouží k tomu, abyste si mohli mikroskop pohodlně opřít o snímanou plochu. Bez této šikovné pomůcky se stává, že při držení mikroskopu v ruce se neubráníte nechtěným pohybům, které výsledný snímek znehodnotí.

Součástí balení je též CD s ovladači a obslužný program VP_EYE. S instalačním průvodcem instalace programu otázkou několika kliknutí. Práce s VP-EYE je opravdu velmi jednoduchá. Po spuštění aplikace uvidíte na monitoru počítače to, co mikroskop snímá. Obraz se překresluje okamžitě, rychlostí 30 snímků za sekundu. Kdykoli můžete udělat makro snímek v maximálním rozlišení 640x480 px. V levé horní části aplikace si můžete vybrat, jaké bude mít snímek rozlišení. Všechny snímky, které pořídíte, pak vidíte v levé části aplikace. Jestliže na snímek 2x kliknete, zobrazí se ve větším okně a v menu si vyberete, v jakém formátu jej chcete uložit. Na výběr máte z pěti možností BMP, PCX, TIF, TGA, JPEG.

USB mikroskop Supereyes je vhodný pro všechny, kdo potřebují pro práci nebo i zábavu sledovat mikrosvět na monitoru počítače, nebo displeji notebooku. Jeho používání je nesmírně jednoduché a velmi snadno se s ním manipuluje.

Je vhodný pro detailní studium rostlin, bankovek či známek a desítky dalších činností. Zejména však najde uplatnění na pracovištích technické kontroly v elektronice, kde je potřeba vidět, jak dobře jsou zapájeny miniaturní SMD součástky a okamžitě pořídit snímek, se kterým pak můžete operativně řešit případné neshody ve výrobě.

USB Mikroskop s označenímF-RUCNI MIKROSKOP (skladové číslo 759-312) koupíte v prodejnách GM Electronic v Praze, Brně, Plzni, Ostravě a Bratislavě nebo na našem e-shopu www.gme.cz nebo www.gme.sk

Témata článku: USB, Mikroskopy, GM, Praktická elektronika, Praktická elektronika 2016

Aktuální číslo časopisu Computer

První test AMD Ryzen

Velké testy: 22 powerbank a 8 bezdrátových setů

Radíme s koupí Wi-Fi routeru

Co dokáží inteligentní domy?