Microsoft usnadní práci 4500 zaměstnanců společnosti Zentiva v pěti evropských zemích

5. září 2007
MSI uvádí Radeon HD 2600 Pro AGP
Microsoft usnadní práci 4500 zaměstnanců společnosti Zentiva v pěti evropských zemích

Praha – 29. srpna, 2007. Stovky zaměstnanců farmaceutické společnosti Zentiva již dnes denně pracují s důležitými dokumenty a aplikacemi uloženými na intranetovém portálu vybudovaném na platformě Microsoft Office SharePoint Server 2007. Technologii společnosti Microsoft v prostředí Zentivy implementoval na vlastním hardwarovém vybavení strategický partner, společnost Fujitsu Siemens Computers. Společnost Zentiva při svém výběru vhodného řešení upřednostnila řešení společnosti Microsoft především z důvodu výhodné licenční politiky.

Microsoft Office SharePoint Server 2007 a s ním související produkty pomáhají Zentivě sjednotit lokální intranety ve všech zemích, kde firma působí, snížit náklady na správu IT infrastruktury a zvýšit efektivitu práce s dokumenty. Nasazení intranetového portálu pro společnost Zentiva v České republice, Maďarsku, Polsku, Rumunsku a na Slovensku trvalo přibližně sedm měsíců a zahrnovalo návrh projektu, definici struktury portálu i převod některých aplikací do podoby webových služeb.

„Rozšíření mezinárodní působnosti Zentivy vyústilo v nejednotnost informačních zdrojů uvnitř firmy. Vzhledem k důležitosti informací pro každodenní práci ve farmaceutickém průmyslu jsme museli najít efektivní řešení,“ uvedla Markéta Kůstková, Customer Service Executive společnosti Zentiva.

Interní portál Zentivy je rozdělen na základní logické celky, které tvoří korporátní, zastřešující modul, a portály pro jednotlivé lokality, kde Zentiva působí. Každé oddělení firmy má k dispozici vlastní sekci s obsahem, který je určen zaměstnancům se specifickými rolemi. Microsoft SharePoint Server 2007 slouží nejčastěji k efektivní správě a sdílení dokumentů, řízení a plánování projektů a k řízení informačních toků v rámci oddělení.

„Vážíme si důvěry, kterou v nás společnost Zentiva vložila při realizaci komplexní infrastruktury portálového řešení Microsoft SharePoint Server 2007,“ uvedl Jan Zrcek, Senior Sales Manager společnosti Fujitsu Siemens Computers. „Ve spolupráci se zákazníkem a dodavatelem, společností Microsoft, se v České republice podařilo projekt, který zabezpečuje data pro přibližně 2500 zaměstnanců, úspěšně realizovat v takřka rekordním čase – za necelé 2 měsíce.“

Intranetové prostředí Zentivy je připraveno efektivně obsluhovat 4500 uživatelů. V současnosti služby korporátního intranetu a jeho českou verzi využívá každý den přibližně 800 uživatelů, k výraznému navýšení počtu aktivních uživatelů dojde po dokončení obsahové části pro další lokality.

Témata článku: Microsoft, Sharepoint, Intranet

Aktuální číslo časopisu Computer

Bojujeme proti Fake News

Dva velké testy: fotoaparáty a NASy

Co musíte vědět o změně evropského roamingu

Radíme s výběrem základní desky