Microsoft představil nový způsob legalizace Windows

Praha – 10. dubna, 2007. Microsoft představil novou legalizační sadu pro uživatele Windows, která je jedinou možností, jak zlegalizovat systém Windows po 1. 4. 2007. „Nová legalizační sada je určená pro stolní počítače, na kterých je nainstalovaná padělaná, pirátská nebo z jiného důvodu nelegální verze Windows,“ říká Tomáš Koška, manažer divize Windows společnosti Microsoft v České republice.

Po zakoupení legalizační sady budou mít uživatelé k dispozici legální verzi Windows XP Professional. Legalizační nabídka neplatí pro systém Windows Vista, který je možné zakoupit s novým počítačem jako OEM verzi nebo jako běžnou licenci. Dosavadní možnost legalizace pomocí OEM balení se speciální samolepkou končí doprodáním zásob.

Aby byl operační systém legální, je  nutné na boční nebo spodní stranu PC nalepit Certifikát pravosti (COA), který je součástí  legalizační sady. Společnost Microsoft dále doporučuje, i když nevyžaduje, použít nástroj „Aktualizace produktového klíče systému Windows“, přeinstalovat současnou verzi Windows XP nebo nainstalovat operační systém zcela znovu. Padělaný software totiž mnohdy obsahuje navíc neoriginální soubory, viry a spyware.

„Legalizační sada není určena pro instalaci na nový počítač nebo notebook. V takovém případě je stále nejvýhodnější variantou pořízení verze OEM,“ vysvětluje Tomáš Koška. Legalizační sada je k dispozici u autorizovaných partnerů společnosti Microsoft. Výhodou nové sady je poskytování podpory ze strany společnosti Microsoft nebo od jejího partnera. „Mít legální operační systém Windows XP je důležité pro ty uživatele, kteří budou chtít v budoucnu upgradovat na Windows Vista. Z jiné než legální verze Windows XP to totiž není a nebude možné,“ dodává Tomáš Koška.

Specifikace legalizační sady Windows XP Professional

  • Windows legalizační sada obsahuje instalační CD Windows XP Professional SP2 s hologramem, smlouvou EULA a Certifikát pravosti.
  • Licence je vázaná na hardware, se kterým byla poprvé aktivována a je nepřenosná.
  • Legalizační sadu nelze využít pro Windows Vista.
  • Pro legalizaci Windows XP Home je nutné online zakoupit Windows Genuine Advantage Kit pro systém Windows XP Home.
  • Legalizační sada se prodává ve variantě pro jeden nebo deset počítačů. V případě varianty pro deset počítačů je nutné použít ji v jednom bloku, nelze tedy použít tuto variantu pro legalizaci systému Windows ve více firmách nebo domácnostech.

 

Témata článku: Microsoft, Windows, Variant, Windows 7 Professional, Advantage

1 komentář

Nejnovější komentáře

  • Filip 2. 6. 2007 13:12:21
    Mohou delat co chou ale ty windwosy si stejnak nekoupim origosky. Je na...
Aktuální číslo časopisu Computer

První test AMD Ryzen

Velké testy: 22 powerbank a 8 bezdrátových setů

Radíme s koupí Wi-Fi routeru

Co dokáží inteligentní domy?