reklama

MetaASSIST EMS uřídí nejen síťové produkty Actelis

MetaASSIST EMS je název aplikace pro řízení a správu (management) všech síťových produktů a produktů Actelis zapojených v síti typických uživatelů, v případě společnosti Actelis - operátorů. Jedná se o grafickou aplikaci vybavenou tak, aby zajistila bezproblémovou integraci a řízení produktů Actelis. Actelis MetaASSIST EMS je produkt zaměřený zcela a výhradně na potřeby operátorů.

MetaASSIST EMS umí sbírat ze sítě informace potřebné pro její správné řízení, umí vytvářet zprávy o poskytovaných službách SLA a ošetřit případy, kdy řešení Actelis zaznamenají výpadek části sítě. MetaASSIST EMS se snadno začlení do stávající sítě operátora prostřednictvím standardních rozhraní. 

MetaASSIST EMS je navrženo na základě doporučení ITU. Toto doporučení určuje, jaké vlastnosti mají mít systémy pro správu sítí a nese označení  ITU-T Telecommunication Management Network (TMN) Fault Configuration Accounting Performance Security (FCAPS). Software, který chce vyhovět tomuto doporučení, musí být například vybaven správou alarmů, umět zpracovávat zprávy o událostech přicházející ze sítě, testovat a provádět diagnostiku, musí umět provádět inventury, prohlížet síť, prezentovat informace o síti v reálném čase, a řídit přístup k síti a uchovávat o těchto činnostech informace.

Aplikace MetaASSIST EMS Architecture je vyvinuta na Javě, je modulární a rozšířitelná a založená na modelu client-server. Operátorům nabízí funkce, které potřebují pro jejich úroveň správy sítě, tedy možnost centralizovaného nastavení MetaASSIST EMS a prostředky pro řešení situací při výpadku některé části řešení Actelis.

MetaASSIST EMS se skládá ze tří hlavních komponent : EMS Serveru, EMS Databáze a EMS Clienta.

Témata článku: Software, Alarm

reklama
Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma o počítačové bezpečnosti

AMD Ryzen přichází

Velké testy kinoprojektorů a levných špuntových sluchátek

Příslušenství do USB-C

reklama
reklama