Lenovo se na olympiádě pyšní vynikajícím výkonem

TURÍN, Itálie, 16. února 2006 – Společnost Lenovo, sponzor XX. zimních olympijských her v Turíně a oficiální dodavatel počítačového vybavení pro tento sportovní svátek, oznámila, že dodaná počítačová řešení dosud fungovala naprosto bezchybně a přispěla k plynulému a nerušenému průběhu všech soutěží na olympiádě.

„Na olympijských hrách neexistuje něco jako druhý pokus,“ říká hlavní IT manažer turínského Organizačního výboru Enrico Frascari. „Díky spolehlivým a bezpečeným řešením, vyvinutým a podporovaným společností Lenovo, se nám podařilo překonat kritickou fázi průběhu her, přičemž vybudovaný IT systém vykázal skutečně rekordní výkon.“

Společnost Lenovo poskytla pro olympijské hry více než pět tisíc stolních počítačů, 350 serverů a 800 notebooků. Hardware je používán téměř ve všech částech IT infrastruktury olympijských her, přičemž je používán v kombinaci s aplikacemi a softwarem dodávaným jinými sponzory. Hlavním požadavkem na infrastrukturu je co nejrychlejší sběr, distribuce a uložení výsledků jednotlivých sportovních klání a dalších souvisejících informací.


O společnosti Lenovo

Společnost Lenovo (HKSE: 992) (ADR: LNVGY) je nejinovativnější výrobce osobních počítačů na světě. Její obchodní model je postaven na inovacích, provozní dokonalosti, spokojenosti zákazníků a investicích do rozvíjejících se trhů. Společnost vznikla akvizicí IBM Personal Computing Division společností Lenovo Group a vyvíjí, vyrábí a celosvětově prodává spolehlivé, vysoce kvalitní, bezpečné a snadno použitelné technologické produkty a služby. Hlavní výzkumná centra společnosti Lenovo se nacházejí v japonském Yamato, v Pekingu, Čengdu a Šenženu v Číně a v Raleigh v Severní Karolíně.

Další informace o společnosti Lenovo najdete na adrese www.lenovo.com.

Témata článku: Hardware, Yamato, Division

Aktuální číslo časopisu Computer

První test AMD Ryzen

Velké testy: 22 powerbank a 8 bezdrátových setů

Radíme s koupí Wi-Fi routeru

Co dokáží inteligentní domy?