Konica Minolta představila na Embaxu řadu novinek

Dodavatel tiskové techniky a služeb Konica Minolta prezentoval na 24. ročníku mezinárodního polygrafického veletrhu EmbaxPrint 2007 řadu novinek, z nichž nejvýraznější byly marketingový koncept BizArt a multifunkční systém bizhub PRO C6500e.

Jako tradiční vystavovatel představila společnost Konica Minolta na tomto významném brněnském veletrhu, uskutečněném ve dnech 22. - 25. 5. 2007, řadu novinek v černobílém a barevném tisku. Předvedla rovněž praktickou ukázku "virtuálního" centra digitálních tiskových služeb. Dalšími vystavovateli v tiskařském oboru byly např. Hewlett-Packard, Grafitec, Xerox, Kodak nebo Océ.

Součástí expozice Konica Minolta na veletrhu EmbaxPrint 2007 byla nejen novinka bizhub PRO C6500e, in-line řešení tiskových strojů, ale i nové multifunkční zařízení bizhub C550. V plnobarevném režimu vytiskne 45 stran za minutu, v černobílém 55 stran za minutu. Maximální objem zásobníku pro nepřerušený provoz je 6650 listů.

ZLATÝ EMBAXPRINT 2007 PRO BIZHUB PRO 1050e

Návštěvníci Embaxu shlédli kromě premiéry zahájení prodeje produkční tiskárny bizhub PRO C6500e také in-line řešení černobílého tiskového stroje bizhub PRO 1050e. Tento multifunkční systém pro černobílý digitální laserový tisk získal ocenění v soutěži Zlatý EmbaxPrint 2007. Stroj má vysokou flexibilitu a vyprodukuje až 6300 stran za hodinu v nejvyšší tiskové kvalitě, je vhodný pro malonákladové tisky. Důležitými jednotkami jsou finišery brožur (V1 – se dvěma sponkami ve hřbetě, V2 - lepená vazba) a skládací finišer se šesti způsoby přehýbání.

REVOLUCE NA TRHU PLNOBAREVNÝCH ZAŘÍZENÍ

Naprostou revolucí na poli plnobarevných zařízení se stal digitální tiskový stroj bizhub PRO C6500e, který nabízí vysokou úroveň produktivity s minimalizací manuálních zásahů.Bizhub PRO C6500e, je určen především pro provoz s vysokými nároky na barevný tisk s měsíčním zatížením až 300 tisíc stran formátu A4.

Systém pracuje s výkonem až 65 černobílých a plnobarevných stran za minutu. S maximální gramáží do 300 g/m2, 256 g/m2 při oboustranném tisku, a s širokým výběrem formátů až do rozměrů 330X487 mm je schopen tisknout nejen na papír, ale i karton nebo potažený papír. V základní verzi obsahuje bizhub PRO C6500e tři zásobníky, každý s kapacitou 500 listů, připojením další jednotky se dvěma podavači dosáhne stroj maximální kapacity až 7500 listů.

Široké a flexibilní možnosti produkční tiskárny bizhub PRO C6500e umožňují svým klientům sestavit profesionální tiskový systém dle svých požadavků. Pokročilá technologie k rozpracování barev skládající se z 16 tiskových sestav, díky níž dosahují barevné výtisky dokonalosti, předurčují stroj k využití při plnobarevném komerčním tisku.

Přístroj může být vybaven jednotkou pro tisk a vazbu brožur s možností ořezu nebo sedlové vazby, bigovací jednotkou a ohřívací jednotkou pro práci s offsetovými papíry. Všechny tyto možnosti výstupu lze kombinovat v 16 různých variantách. K připojení stroje jsou na výběr dva externí ripy: EFI Fiery a Creo Color Server.

BIZART – SPOJENÍ BYZNYSU S UMĚNÍM

Zajímavým produktem firmy Konica Minolta je marketingový koncept BizArt, který se zaměřuje na propagaci umělecké tvorby. Program spojující byznys a umění se soustřeďuje především na mladé umělce, jimž umožní prezentaci na předváděcích akcích pro potencionální zákazníky Konica Minolta, v katalogu společnosti a na webových stránkách. Firma také plánuje uspořádat výstavy a soutěže pro mladé umělce na téma ‚produkční tisk‘. Spolupráce s mladými malíři, výtvarníky a grafiky slibuje firmě mnoho příležitostí. Většina mladých umělců v grafickém oboru setrvá a založí si vlastní studia, která vybaví tiskovou technikou a službami Konica Minolta.

Společnost Konica Minolta chce rovněž touto marketingovou koncepcí dosáhnout lepší profilace, díky které by se stala srozumitelnější pro ty, kteří se primárně o techniku nezajímají.

Témata článku: Byznys, Konica Minolta, Minolta, R.I.P., Tiskárny v akci

Určitě si přečtěte

Operační systém běžným počítačům nedal Bill Gates, ale Gary Kildall

Operační systém běžným počítačům nedal Bill Gates, ale Gary Kildall

** Gary Kildall pochopil, že levné výpočetní čipy mohou posloužit jako univerzální počítače pro všechny ** Připravil pro ně proto první operační systém ** Později mu systém vyfoukl Microsoft a nazval ho MS DOS

23.  4.  2017 | Pavel Tronner | 57

Umělá inteligence je sice v plenkách, už teď ale přestáváme rozumět, jak vlastně funguje. To je problém

Umělá inteligence je sice v plenkách, už teď ale přestáváme rozumět, jak vlastně funguje. To je problém

** Už je to tady, lidé přestávají chápat počítače ** Systémy neuronových sítí začínají pracovat tak, že ani jejich tvůrci přesně neví, co se uvnitř děje ** Do budoucna to může být závažný problém

24.  4.  2017 | Jakub Čížek | 112

Před 35 lety měl premiéru legendární počítač ZX Spectrum. Připomeňte si „Gumáka“

Před 35 lety měl premiéru legendární počítač ZX Spectrum. Připomeňte si „Gumáka“

** Slavný osmibitový počítač Sinclair ZX Spectrum byl uveden právě před 35 lety ** Připomeňte si tento průkopnický počítač v tematických článcích ** Podívejte se, jak funguje dnes

23.  4.  2017 | Pavel Tronner | 13

Správný počítač má alespoň dva monitory. Anebo je to jinak?

Správný počítač má alespoň dva monitory. Anebo je to jinak?

** David si nedokáže představit práci bez dvou a více monitorů ** Kubovi naopak stačí jeden a ve více displejích se ztrácí ** Jaký přístup je lepší?

23.  4.  2017 | Jakub Čížek | 59

Acer chrlí novinky: levný a tenký Predator, nové Switche a další notebooky

Acer chrlí novinky: levný a tenký Predator, nové Switche a další notebooky

** Acer na konferenci v New Yorku představil velkou spoustu novinek z oblasti počítačů, notebooků i monitorů ** Notebookové novinky se dotkly řad Predator, Swift, Switch i Aspire ** Herní notebooky dostaly nový typ chlazení

Včera | Karel Javůrek | 7


Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma: moderní cestování

Kdy opravdu přijdou nové baterie?

Velké testy: 6 herních notebooků a 8 volantů

Recenze: AMD Ryzen řady 5