Konica Minolta posiluje své kompetence v oblasti tiskových nákladů

Konica Minolta podepsala smlouvu o převzetí sítě společností Charterhouse. Nová akvizice je součástí strategie zaměřené na rozvoj komplexních služeb pro kancelářský segment a má rovněž přispět k posílení pozice na českém trhu. Začlenění Charterhouse do skupiny rozšíří od roku 2013 tuzemskou nabídku Konica Minolta zejména v oblasti služeb spojených s řízením nákladů na tisk.

„Hledání možných úspor a následné snižování nákladů na tisk je v České republice stále žádanější službou. Charterhouse se specializuje také na tuto oblast, což nám umožní dále rozšířit portfolio našich služeb,“ řekl Tomáš Bednář, generální ředitel Konica Minolta Business Solutions Czech a dodal: „Pro všechny, kdo chtějí mít své dokumenty a jejich tisk pod kontrolou, bychom měli být první volbou. Převzetí české pobočky Charterhouse je pro naše zákazníky jen dalším argumentem.“

Konica Minolta je lídrem v oblasti služeb spojených s řízením nákladů v oblasti tisku. Poskytuje odborné poradenství, implementaci a následnou kontrolu efektivity tiskových řešení. Analýzy tiskových potřeb dosud realizovala ve více než dvou tisících společnostech na tuzemském trhu. Průměrná úspora nákladů na tiskový systém dosahuje hodnoty 30-50 %.

Charterhouse PM Limited je britská společnost s obratem přibližně 100 milionů liber. Marketingové služby nabízí v 18 evropských zemích. V České republice se primárně soustředí na poskytování služeb souvisejících s řízením tisku (print management). Zaměstnává více než 240 pracovníků. V žebříčku 200 nejrychleji rostoucích britských společností sestaveném časopisem Sunday Times se letos umístila na 38. místě.

Aktuální číslo časopisu Computer

Srovnání 14 Bluetooth reproduktorů

Velký test 4K televizorů

Jak se zbavit otravných hovorů

Radíme s výběrem nového mobilu