Komplexní elektronický systém nákupu EPOS v eBance

Praha, 2. dubna 2007. Ve výběrovém řízení na řešení nákupních procesů v eBance zvítězil systém EPOS společnosti DIGI TRADE.

eBanka pomocí systému schvaluje a eviduje dodavatele, reviduje a schvaluje dodavatelské smlouvy, spravuje dodavatelské katalogy zboží, schvaluje nákupní požadavky, objednávky a faktury.

„EPOS nám pomáhá zajistit dodržování firemních pravidel nákupního procesu“ říká Lubomír Sedlář, expert řízení nákladů, a dodává „řídí a kontroluje schvalovací procesy přesně podle nastavených pravidel, takže se nemůže stát, že by došlo k prodlení při schvalování nebo že by schválení provedla osoba bez příslušného oprávnění. Na nevyřešené požadavky systém včas upozorňuje a zajišťuje jejich eskalaci v rámci workflow.“

Unikátní je způsob řízení hromadných nákupních požadavků z interních dodavatelských katalogů. Zaměstnanci vkládají do otevřeného požadavku zboží z interně evidovaného katalogu. Po jeho uzavření a schválení je automaticky vygenerována a odeslána společná objednávka dodavateli. „Tato část objednávkového systému nabízí našim lidem důvěrně známé prostředí internetového obchodu, zároveň nám však umožňuje plnou kontrolu objednacího procesu.“, říká Lubomír Sedlář.

Za čtyři měsíce od zahájení analytických prací byla nasazena první verze aplikace, přibližně stejnou dobu trvaly úpravy a dopracování modulů na základě zkušeností eBanky v testovacím provozu.

Témata článku: Epos, Workflow

Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma: moderní cestování

Kdy opravdu přijdou nové baterie?

Velké testy: 6 herních notebooků a 8 volantů

Recenze: AMD Ryzen řady 5