Kingston Digital představuje USB disk s řízeným zabezpečením

Kingston Digital Europe Ltd, dceřiná společnost Kingston Technology Company Inc., největšího nezávislého výrobce paměťových produktů na světě, dnes oznámila uvedení USB flash disku DataTraveler® 4000 - Managed (DT4000-M), plně řízené verze modelu DataTraveler 4000. USB disk DT4000-M je speciálně vyvinut pro použití ve velkých společnostech, čemuž odpovídá i jeho atraktivní cena, má certifikaci podle normy FIPS 140-2 (Federal Information Processing Standard – Federální normy pro zpracování informací) a využívá software pro servery SafeConsole for Kingston® od společnosti BlockMaster®, jenž v dané kategorii umožňuje zaručit nejlepší možnou ochranu dat na USB disku, všestrannost použití a centralizovanou správu řízení za dostupnou cenu.

Klepněte pro větší obrázek

Minulý měsíc zveřejnil Ponemon Institute údaje zdůrazňující, že náklady spojené s únikem dat stoupají raketovým tempem. Jak konkrétně uvádí hodnoticí zpráva, finanční ztráta spojená s používáním mobilních zařízení v dotazovaných organizacích ve Spojených státech meziročně vzrostla o 15 procent na částku 258 USD za každou jednotlivou uniklou informaci. Údaje podle zdrojů z jiných odvětví za rok 2010 ukazují nárůst ztracených USB disků o 400 procent, přičemž 1 z 10 zaměstnanců ztratí USB disk, který obsahuje interní informace dané společnosti. Nedávná studie společnosti BlockMaster navíc zjistila, že 76 procent pracovníků připojuje neznámé USB disky do pracovních notebooků a exponenciálně se tak zvyšuje riziko zavlečení počítačových virů a škodlivého software (malware) do podnikových sítí.

Šifrování sice dokáže data ochránit před neoprávněným přístupem, ale v některých případech vytváří komplikace, jež vedou zaměstnance k obcházení USB disků schválených danou společností a ti raději kvůli snadnějšímu používání dávají přednost spotřebitelským USB diskům. Tento scénář přístupu byl odhalen v případě okresní rady hrabství Cambridge z února 2011.

USB flash disk DT4000-M splňuje obchodní a technologické požadavky i nároky na dynamické uživatelské pohodlí a je jediným modelem na trhu, který je zaměřen na podnikové použití a odpovídá požadavkům zainteresovaných účastníků, kdy mezi tyto požadavky patří:

 • Správná míra bezpečnosti obchodních dat za správnou cenu: Silné hardwarové šifrování; certifikace podle FIPS 140-2 na 2. úrovni na kompletní kryptografický modul za nižší cenu než konkurenční řešení.
 • Jemně odstupňované a uživatelsky přizpůsobitelné ovládání pro vysokou míru zabezpečení s nízkými provozními náklady: Úplné řízení stavu disku pro zajištění důsledného dodržování firemních bezpečnostních zásad a uzamčení odcizených nebo ztracených disků – bez možnosti obejít bezpečnostní prvky; přizpůsobení umožňující snadnou identifikaci konkrétního disku; možnost provést kompletní audit a zálohu/obnovu pro účely forenzní analýzy a splnění předpisů – včetně předpisů pro nakládání s uloženými daty.
 • Snadné používání a vstřícnost ke koncovému uživateli: Uživatelsky příjemná platforma nabízí funkce, jako například reset hesla na dálku a možnosti přizpůsobení.

„Nedávné statistiky a události týkající se úniků dat podtrhují naprosto zásadní potřebu velkých firem: mít nejen bezpečné USB disky, ale především používat v rámci celé společnosti bezpečné strategie pro jejich využívání,“ řekl Marcin Gaczor, tiskový mluvčí společnosti Kingston pro Českou republiku. „Disk DT4000-M poskytuje tu pravou míru zabezpečení a současně dobrou úroveň nákladů, všestrannosti a snadnosti použití.“

Model DT4000-M doplňuje nabídku společnosti Kingston a přidává se k nedávno uvedenému USB flash disku DataTraveler Vault Privacy - Managed, jenž využívá předností světově špičkového serverového softwaru SafeConsole® for Kingston firmy BlockMaster, která je přední společností v oblasti nabídky řešení širokého a nejvyspělejšího centrálního řízení na současném trhu. Kingston a BlockMaster budou společně vystavovat na konferenci Infosecurity Europe na stáncích F60 a D91.

„Úniky dat způsobené nezabezpečenými nebo neřízenými USB disky postihují organizace již dost dlouhou dobu,“ řekl Anders Kjellander, vedoucí pro zabezpečení ve společnosti BlockMaster. „Disk DT4000-M je skutečně ohromující. Představuje první řízený USB disk zabezpečený podle FIPS, který je k dispozici pro podnikové využití v cenové hladině, jež je stanovena tak, aby ze strany firem podpořila široké a rychlé přijetí. Stoprocentně bezpečný a stoprocentně řízený disk DT4000-M je zařízení označované jako SafeConsoleReady®, čili připravené ke spolupráci se softwarem SafeConsole®, a jednoznačně o něj bude velký zájem.“

Model DT4000-M jako nová silná platforma obohacuje řadu USB disků DataTraveler, jež zahrnuje jedinou nabídku bezpečných USB disků v daném oboru – od modelů pro všestranné obecné obchodní využití přes nabídky řízených podnikových řešení až po nejlépe zabezpečené platformy splňující přísné normy americké vlády. Kingston DT4000-M se začne dodávat na trh v prvním týdnu května 2011. Podrobnější informace jsou k dispozici na adrese www.kingston.com/ukroot/flash/secure.asp.

Požádejte si zdarma o zkušební disk společnosti Kingston Technology.

Vlastnosti a technické údaje USB disku Kingston DataTraveler 4000-M:

 • Certifikace podle FIPS 140-2 na 2. úrovni
 • Splňuje požadavky TAA
 • Bezpečnost: disk se uzamkne po 10 pokusech o prolomení hesla a šifrovací klíč se zničí
 • -Umožňuje konfigurovat složité zásady pro používání hesel – založené na individuálně přizpůsobitelných potřebách, včetně délky hesla a typu znaků (číslice, velká a malá písmena a zvláštní znaky)
 • Dokáže pracovat s deaktivovanou funkcí AutoRun
 • Vyžaduje soubory AutoRun s ochranou proti zápisu
 • Úplné šifrování: 100 procent uložených dat je chráněno pomocí hardwarového šifrování 256 bitovou šifrou AES (Advanced Encryption Standard) v režimu CBC
 • Možnost přizpůsobení1: délka hesla, předinstalovaný obsah
 • Konstrukce, na níž jsou patrné případné pokusy o nepovolaný zásah: pevný kryt s těsněním zajišťuje fyzické zabezpečení
 • Záruka: pětiletá záruka a nepřetržitá technická podpora
 • Odolná konstrukce: vodovzdorný a titanem potažený kryt z nerezové oceli
 • Snadné použití: nejsou potřebná administrátorská práva ani instalace aplikací
 • K dispozici je možnost umístění firemního loga
 • Sestaveno v USA
 • Rozměry: 77,9 mm x 22 mm x 12,05 mm (3,06" x 0,9" x 0,47")
 • Rychlost2: až 18MB/s čtení, 10MB/s zápis
 • Kapacity3: 2GB, 4GB, 8GB, 16GB
 • Kompatibilita: splňuje specifikace pro rozhraní USB 2.0
 • Provozní teploty: 0 °C až 60 °C (32 °F až 140 °F)
 • Teploty pro skladování: -20 °C až 85 °C (-4 °F až 185 °F)
 • Minimální požadavky na systém:
 • Splňuje specifikace pro rozhraní USB 2.0 a je kompatibilní s USB 1.1
 • Musí mít nainstalovaný systém pro řízení „SafeConsole® for Kingston®“ společnosti BlockMaster s platnou licencí

 

Témata článku: USB, Kingston, USB 3, USB Disk, Usb flash disky

Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma: moderní cestování

Kdy opravdu přijdou nové baterie?

Velké testy: 6 herních notebooků a 8 volantů

Recenze: AMD Ryzen řady 5