Kingston Digital představuje SSD disky v provedení M.2

Kingston Digital Europe Co LLP, dceřiná společnost Kingston Technology Company Inc., největšího nezávislého výrobce paměťových produktů na světě, dnes oznámila uvedení nového SSD disku M.2 2280 SATA. K dodávkám bude připraven příští týden. Disk má nové štíhlé kompaktní provedení bez pouzdra o rozměrech 22 mm x 80 mm, které je ideální pro nové platformy notebooků, jako jsou například Ultrabooky™, samostatné minipočítače, ultratenká výpočetní zařízení a základní desky, jež podporují nedávno představený chipset Intel® Z97.

SSD disk M.2 2280 SATA je vybaven vyspělým algoritmem pro využívání paměťových míst s nepotřebnými daty (garbage collection), ochranou před místním nadměrným opotřebením díky rovnoměrně řízenému zapisování a podporuje funkci TRIM, díky čemuž se výkon disku udržuje konzistentní během celé doby životnosti disku. Funkce SATA DevSleep™ zajišťuje účinné řízení spotřeby a její minimalizaci, což současně umožňuje nechat zařízení zapnutá a připojená, aniž by se přitom nutně snížila výdrž baterie. SSD disk M.2 2280 SATA má navíc ve svém firmwaru ochranu integrity dat v případě neočekávaného výpadku napájení nebo nebezpečného vypnutí.

„S hrdostí uvádíme do obchodních kanálů nový disk v provedení M.2 pro běžné spotřebitele i firemní zákazníky, kteří chtějí vylepšit své počítače, ale také pro komunitu tvůrců počítačů pro vývoj konstrukcí pro nové vestavěné aplikace,“ řekl Ariel Perez, ředitel divize SSD disků ve společnosti Kingston®. „Jedná se o vynikající pokračování našeho již dříve uvedeného SSD disku M.2 2260 SATA, který byl určen pouze pro OEM zákazníky a byl používán v některých modelech ultrabooků ASUS Zenbook™.“

SSD disk M.2 2280 SATA se bude zpočátku dodávat s kapacitou 120 GB a ve třetím čtvrtletí bude k dispozici s kapacitami 240 GB a 480 GB. Má záruku tři roky, bezplatnou technickou podporu a vyznačuje se vyhlášenou spolehlivostí značky Kingston. Podrobnější informace můžete získat na adrese www.kingston.com.

Aktuální číslo časopisu Computer

Srovnání 14 Bluetooth reproduktorů

Velký test 4K televizorů

Jak se zbavit otravných hovorů

Radíme s výběrem nového mobilu