Kabeloví operátoři mají starosti s PCMM, Allot Communication nabízí řešení

Nový standard PCMM přináší kabelovým operátorům starosti. PCMM dovoluje kabelovým operátorům poskytovat nové multimediální služby, což pochopitelně vítají nejen oni, ale také zákazníci. Nový standard dovoluje operátorům nabízet multimediální služby (pro hraní po internetu, multimédia, videokonference, video on demand).

Zavedení PCMM ovšem klade na operátory další požadavky – zejména na jejich infrastrukturu. Řešení PCMM zahrnuje řadu komponent - Applications Manager, Policy Server, Cable Modem Termination System a Cable Modem. Architektura sítě je komplikovaná, a také není jednoduché  zajistit, aby aplikace třetích stran byly schopny komunikovat mezi Apllication Managerem a Policy Serverem.

Zatím se jen několika málo výrobcům doposud podařilo do svých zařízení zaintegrovat části nutné po komunikaci s Application Managerem, které jsou nutné například pro nastavení kvality služby (QoS). Typickým příkladem je Xbox společnosti Microsoft, která neobsahuje softwarovou součást nutnou pro komunikaci mezi samotným zařízením a Application Managerem operátora.

Aby se překlenul uvedený problém, jsou kabeloví operátoři nuceni hledat jiné řešení. Společnost Allot Communications přišla na trh s řešením, který umí fungovat jako  Application Manager a umí i efektivně překlenout problém se zařízeními a aplikacemi, která nejsou zatím kompatibilní s PCMM.

Řešení funguje takto: do sítě se připojí NetEnforcer, dotaz od koncového zařízení uživatele, které zatím nemá Apllication Manager integrováno, je pak zpracován NetEnforcerem; ten použije DPI (deep packet inspection) technologii, aby zjistil, jaké služby bude zařízení požadovat a pošle příslušné informace Policy Serveru. Ten ověří, zda má uživatel právo je vyžadovat.

O ostatní už se postará samotná infrastruktura kabelového operátora. PCMM Application Manager společnosti Allot NetEnforcer tedy tvoří překlenutí nebo, chcete-li - náhradu, Apllication Manageru, který nemůže od nepřipravených zařízení získat informace podle standardu PCMM.

Témata článku: Video, Hudba, filmy, seriály, Manager, Deep

Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma: moderní cestování

Kdy opravdu přijdou nové baterie?

Velké testy: 6 herních notebooků a 8 volantů

Recenze: AMD Ryzen řady 5