IT byznys v ČR je na vzestupu, a poptávka po pracovní síle v tomto odvětví je stále neuspokojena

Praha 28. 3. 2007 – Firmy působící na českém trhu v oblasti informačních technologií (IT) mohou počítat s lepší nabídkou služeb v oblasti lidských zdrojů, zejména se zajištěním dostatečného množství kvalitních specialistů.

Na český trh vstupuje americká společnost Kelly Services, která má vedoucí postavení na trhu pronájmu IT specialistů, ale i ve zprostředkování zaměstnání na trvalý pracovní poměr a ostatních HR službách pro tento dynamický segment. 

Kelly Services koupila společnost Talents Technology, jež má na trhu v oblasti vyhledávání a náboru odborníků pro segment Informačních technologií a telekomunikací vedoucí pozici. Talents Technology působí na trhu od roku 1997. Doménou firmy je zejména obsazování pracovních pozic vývojářů, analytiků, databázových specialistů, projektových manažerů a ostatních IT profesí, po kterých roste poptávka v souvislosti s vysokou intenzitou zahraničních ICT investic v ČR.

Talents Technology, jako divizi Kelly Services International, i nadále povede dosavadní ředitelka a spoluzakladatelka Talents Technology, Dagmar Krátká. „Spojení s Kelly Services považuji za velký úspěch. Urazili jsme dlouhou cestu a vypracovali jsme se na  místo lídra na trhu jako dodavatel specialistů  do  ICT segmentu. Pro další expanzi jsme však potřebovali výrazně rozšířit kapacity a získat partnera se silným mezinárodním zázemím. Díky partnerství s Kelly Services můžeme zvládnout větší množství zakázek, rozšířit nabídku služeb  a nadále vycházet vstříc i těm nejnáročnějším požadavkům našich klientů,“ sdělila ke vstupu Kelly Services na český trh Dagmar Krátká.

Dokončením této akvizice bude společnost Kelly Services působit  již ve 32 zemích světa. „Akvizice je logickým krokem v rámci naší strategie pronikat na nové trhy nákupem špičkových společností, které nabízí klientům vysokou přidanou hodnotu v perspektivních odvětvích,“  „Jsme velmi potěšeni, že jsme v rámci našeho globálního rozvoje získali právě Talents Technology – společnost se skvělým jménem na trhu, které se opírá o vysokou kvalitu služeb a profesionální přístup k zákazníkům,“ řekl Carl Cadmen, prezident a generální ředitel Kelly Services. dodal Cadmen.

Témata článku: Byznys, Kelly, Technology, Segment, Carla

2 komentáře

Nejnovější komentáře

  • Tom 3. 4. 2007 0:31:39
    Ano, kvalitni zamestnance se hledaji tezce, ale najit specialisty (k tomu...
  • JAN 2. 4. 2007 13:20:20
    Ano, muhu to potvrdit. Sehnat kavalitního zaměstnance je pro naše...
Aktuální číslo časopisu Computer

První test AMD Ryzen

Velké testy: 22 powerbank a 8 bezdrátových setů

Radíme s koupí Wi-Fi routeru

Co dokáží inteligentní domy?