Iomega představuje novou sérii produktů NAS, rodinu StorCenter

Společnost Iomega, člen skupiny EMC a světová špička v ochraně dat, dnes oznámila celosvětové uvedení nové řady Iomega® StorCenter™ PX produktů síťových úložišť, která představuje nejpokročilejších řadu zařízení NAS společnosti Iomega zahrnující stolní modely i modely určené pro instalaci do racků. Tyto produkty jsou speciálně navrženy tak, aby poskytovaly vysoký výkon při použití v malých a středních firmách a v podnicích působících ve velkém množství lokalit.

Řada StorCenter PX je založena na špičkových technologiích úložišť společnosti EMC® a zahrnuje stolní modely se čtyřmi nebo šesti pozicemi a model se čtyřmi pozicemi určený pro instalaci do racků. Všechny tyto modely jsou k dispozici ve škálovatelných konfiguracích a za příznivé ceny. Malé a střední podniky, vzdálené pobočky a distribuované podnikové týmy budou moci těžit z volitelného použití jednotek SSD umožňujících další zvýšení výkonu a také z pokročilých funkcí na ochranu dat, mezi které patří více úrovní polí RAID s možností výměny jednotek za provozu, podpora nepřerušitelných zdrojů napájení (UPS), kvóty uživatelů, replikace mezi zařízeními a certifikace pro většinu virtualizovaných prostředí.

Klepněte pro větší obrázek

Síťová úložná zařízení nové řady StorCenter PX společnosti Iomega umožňují snadnou instalaci a jednoduchou správu, vyznačují se nízkými náklady na vlastnictví a zahrnují celou škálu modelů, které mohou být dodávány bez disků nebo s disky o úložné kapacitě až 18 TB*. Řada PX také zahrnuje oceňovanou technologii Iomega Personal Cloud, která uživatelům umožňuje ochránit a sdílet data prakticky z libovolného místa bez dodatečných nákladů.

„Produkty nové řady Iomega StorCenter PX jsou výkonná zařízení NAS podnikové třídy, která splňují a překračují potřeby dnešních malých a středně velkých firem,“ říká Jonathan Huberman, prezident společnosti Iomega. „Řada PX obsahuje stejný snadno použitelný operační systém a hardware LifeLine navržený a otestovaný stejným týmem, který vytváří síťová úložiště podnikové třídy společnosti EMC. Výsledkem jsou snadno použitelná, vysoce výkonná stolní síťová úložná zařízení a zařízení určená pro instalaci do racků, která mají svůj původ v zařízeních serverové třídy a nabízejí pokročilé funkce na ochranu dat, flexibilní konfiguraci úložiště, technologii Iomega Personal Cloud a řadu dalších funkcí. Díky uvedení řady StorCenter PX má nyní společnost Iomega ucelenou nabídku řešení síťových úložišť pro všechny typy zákazníků, od spotřebitelů a domácích kanceláří se základními požadavky přes malé a střední firmy až po distribuované lokality největších světových společností.“

Pokročilé podnikové funkce nové řady Iomega StorCenter PX

Mezi celou řadu podnikových funkcí a pokročilých možností nové řady StorCenter PX stolních modelů a modelů určených pro instalaci do racků patří:

 • Vysoký výkon, který poskytují volitelné jednotky SSD, dvoujádrový procesor společnosti Intel, 2 GB paměti a duální síťová rozhraní Gigabit Ethernet
 • Více úrovní polí RAID – 0, 1, 10, 5, 5+1 (záložní disk) nebo 6, vždy s automatickým obnovením pole RAID a možností výměny disků za provozu
 • Škálovatelné konfigurace zahrnující plně nebo částečně osazené modely a modely dodávané bez disků. Jednotky pevných disků SATA se 7200 otáčkami a jednotky SSD jsou k dispozici od společnosti Iomega nebo je možné je zakoupit od schválených dodavatelů.
 • Podpora služby Active Directory a vzdálený přístup zajišťující dostupnost kdykoli a kdekoli
 • Certifikace pro produkty VMware® vSphere 4.0, Citrix® XenServer™ a Windows Server 2003/2008/2008 R2
 • Sdílení souborů s podporou více platforem a počítačů s operačními systémy Windows®, Mac® nebo Linux a souběžný blokový přístup k datům přes rozhraní iSCSI umožňující efektivní využití úložiště
 • Podpora všech hlavních síťových souborových protokolů
 • Technologie Iomega Personal Cloud, převratná webová výpočetní architektura, která propojuje zařízení síťových úložišť společnosti Iomega s dalšími osobami nebo zařízeními prostřednictvím Internetu
 • Podpora důvěryhodných domén služby Windows Active Directory, služby MSCS a migrace za provozu pomocí technologie Hyper-V
 • Úlohy replikace dat a kopírování mezi zařízeními zajišťující zálohování a zabezpečení dat
 • Díky integrovanému systému AXIS® Video Hosting System (AVHS) produktová řada PX podporuje až 12 IP bezpečnostních kamer AXIS a poskytuje cenově dostupné řešení pro ukládání videa z bezpečnostních kamer, které předčí tradiční instalace bezpečnostních systémů založených na zařízeních DVR.
 • Výkon síťového úložiště byl otestován vysoce uznávanou laboratoří E-Lab společnosti EMC.

Stolní zařízení StorCenter px4-300d a px6-300d

Nová řada StorCenter PX zahrnuje dva stolní modely, které jsou k dispozici ve flexibilních konfiguracích.

Zařízení Iomega® StorCenter™ px4-300d sestává ze čtyř pozic pro pevné disky s úložnou kapacitou až 12 TB a zařízení Iomega® StorCenter™ px6-300d je vybaveno šesti pozicemi pro pevné disky a může nabídnout kapacitu až 18 TB. V obou modelech jsou v prázdných pozicích instalovány nosiče disků, do kterých je možné umístit 2,5palcové nebo 3,5palcové pevné disky a také jednotky SSD pro aplikace náročné na výkon.

Síťové úložné pole StorCenter px4-300r pro instalaci do racku

Síťové úložné pole Iomega® StorCenter™ px4-300r nabízí kapacitu až 12 TB a je vybaveno čtyřmi pozicemi, do kterých je možné umístit pevné disky nebo jednotky SSD. Zařízení px4­300r je jednozásuvkové (1U), místo šetřící řešení, které může být dodáváno bez disků nebo plně osazené pevnými disky či jednotkami SSD. Zařízení px4-300r navíc nabízí všechny funkce pro zajištění vysoké dostupnosti, kterými disponuje síťové diskové pole StorCenter™ ix12-300r, vlajkový produkt společnosti Iomega pro instalaci do racku, včetně redundantních zdrojů napájení.

Citace analytika

„Nová řada StorCenter PX společnosti Iomega představuje řešení síťového úložiště pro malé a střední firmy, které se přirozeně řadí mezi předchozí špičková zařízení StorCenter společnosti Iomega a nejnovější nabídku základních modelů společnosti EMC,“ říká Liz Connerová ze společnosti IDC, ve které zastává pozici Senior Research Analyst pro úložné systémy a osobní úložiště. „Řada PX je zaměřena na menší organizace a nabízí funkce pro úložiště a zabezpečení na podnikové úrovni, snadno použitelné rozhraní, příznivé ceny a nové funkce, jako je například technologie Iomega Personal Cloud, disky vyměnitelné za provozu, možnost použití jednotek SSD a výběr z modelů plně či částečně osazených disky nebo dodávaných bez disků.“

Dostupnost a záruka

Nová řada síťových úložných zařízení Iomega PX je nyní celosvětově k dispozici.

Základní cena stolních síťových úložných zařízení Iomega® StorCenter™ px4-300d je 799 eur pro model dodávaný bez disků. Částečně osazený model s kapacitou 4 TB je nabízen za cenu 1049 eur, plně osazený model s kapacitou 8 TB (4 pevné disky o kapacitě 2 TB) je dodáván za cenu 1299 eur a plně osazený model s kapacitou 12 TB (4 pevné disky o kapacitě 3 TB) za cenu 1999 eur.

Základní cena stolních síťových úložných zařízení Iomega® StorCenter™ px6-300d je 899 eur pro model dodávaný bez disků. Částečně osazený model s kapacitou 6 TB je nabízen za cenu 1249 eur, plně osazený model s kapacitou 12 TB (6 pevných disků o kapacitě 2 TB) je dodáván za cenu 1749 eur a plně osazený model s kapacitou 18 TB (6 pevných disků o kapacitě 3 TB) za cenu 2649 eur.

Základní cena síťových úložných polí Iomega® StorCenter™ px4-300r určených pro instalaci do racků je 1599 eur pro model dodávaný bez disků. Plně osazený model s kapacitou 8 TB (4 pevné disky o kapacitě 2 TB) je nabízen za cenu 2149 eur a plně osazený model o kapacitě 12 TB (4 pevné disky o kapacitě 3 TB) je dodávána za cenu 2849 eur. V případě zařízení px4­300r určených pro instalaci do racků nejsou nabízeny částečně osazené modely.

Všechny uvedené ceny jsou doporučené maloobchodní ceny pro Evropu a nezahrnují DPH ani žádné místní daně. Řada Iomega StorCenter PX zahrnuje standardní tříletou omezenou záruku s telefonickou podporou 13 hodin denně, pět dnů v týdnu. Mezi volitelné servisní plány patří rozšířený servisní plán společnosti Iomega. Se všemi funkcemi nové řady síťových úložných zařízení Iomega StorCenter PX se můžete seznámit na webu www.iomega.com.

Témata článku: Euro, Rack, Axis, Jonathan, Záložní zdroje ups

Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma: moderní cestování

Kdy opravdu přijdou nové baterie?

Velké testy: 6 herních notebooků a 8 volantů

Recenze: AMD Ryzen řady 5