INTEL ZALOŽIL 250MILIONOVÝ INVESTIČNÍ FOND PRO INDII

NOVÉ DILLÍ, 5. prosinec 2005 – Společnost Intel ohlásila založení investičního fondu s kapitálem 250 milionů USD, který má za cíl povzbudit technologické inovace v Indii a podpořit tak další růst informačních technologií v této zemi.

„Tempo technologických inovací se neustále zvyšuje,“ říká Craig Barrett, předseda správní rady společnosti Intel. „Prostřednictvím technologického fondu Intel Capital India se Intel snaží podpořit indické firmy v zavádění nejmodernějších technologií na domácí půdě a v hledání nových obchodních příležitostí na globálním trhu.“

Nový fond bude investovat do firem, které mají potenciál k využití dynamického růstu IT trhu v Indii. Poskytne kapitál pro další rozvoj důležitých místních technologií a produktů vyvíjených pro lokální trh. Intel Capital bude z fondu investovat rovněž
do vybraných technologicky orientovaných společností, které využívají talentovanou indickou pracovní sílu k poskytování služeb na zahraničních trzích. Mezi výchozí oblasti zájmu patří mobilní komunikace, širokopásmové aplikace a bezdrátové technologie. 

Společnost Intel je největším světovým výrobcem mikroprocesorů, a zároveň je předním výrobcem počítačových, síťových a komunikačních produktů. Podrobné informace o společnosti Intel jsou k dispozici na www.intel.com/pressroom nebo www.intel.com/cz/pressroom.

Intel a logo Intel jsou ochranné známky nebo registrované značky společnosti Intel Corporation nebo jejích dceřiných společností ve Spojených státech a dalších zemích.

* Další názvy a značky mohou být prohlášeny za vlastnictví jiných subjektů.

Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma: moderní cestování

Kdy opravdu přijdou nové baterie?

Velké testy: 6 herních notebooků a 8 volantů

Recenze: AMD Ryzen řady 5