reklama

Intel: Výnosy za první čtvrtletí dosáhly 8,9 miliardy dolarů

SANTA CLARA, Kalifornie, 17. dubna 2007 – Společnost Intel Corporation dnes oznámila výnosy za první čtvrtletí ve výši 8,9 miliardy dolarů, provozní zisk ve výši 1,7 miliardy dolarů, čistý zisk ve výši 1,6 miliardy dolarů a výnos na akcii (EPS) ve výši 27 centů. Na tyto výsledky mělo vliv i rozpuštění dřívější daňové rezervy ve výši 300 milionů dolarů, které znamenalo navýšení výnosu na akcii přibližně o 5 centů.

„Za dobrými finančními výsledky prvního čtvrtletí stojí kromě probíhajícího snižování strukturních nákladů také úspěch řady výrobků založených na mikroarchitektuře Intel Core, jež mají vedoucí postavení v oboru,“ uvedl Paul Otellini, prezident a CEO společnosti Intel. „Silnou pozici našich výrobků dokládá i fakt, že i ve velmi silně konkurenčním prostředí se průměrné prodejní ceny během čtvrtletí držely velice dobře.“

 1. čtvrtletí 2007 vs. 1. čtvrtletí 2006 vs. 4. čtvrtletí 2006: Výsy 8,9 miliardy USD -1 % -9 %; provozní zisk 1,7 miliardy USD -3 % +13 %; Čistý zisk 1,6 miliardy USD +19 % +7 %; Výnos na akcii (EPS) 27 centů +17 % +4 %; Výsledky za první čtvrtletí 2007 zahrnují daňovou položku, která vedla k navýšení EPS přibližně o 5 centů. Výsledky za čtvrté čtvrtletí 2006 obsahují vliv zisku i restrukturalizace a amortizace aktiv, které společně zvýšily EPS přibližně o 1 cent.

Finanční trendy a trendy v klíčových produktech

  • Hrubá marže za první čtvrtletí dosáhla 50,1 procenta, což je více než 49,6 procenta v předchozím čtvrtletí. Vyšší hrubé marže bylo dosaženo díky tomu, že nižší jednotkové náklady na mikroprocesory a prodej dříve rezervovaných zásob překonaly vyšší počáteční náklady na 45nanometrovou technologii a nižší výnosy.
  • Společnost splnila svůj závazek a snížila počet zaměstnanců na přibližný počet 92 000 osob. Tohoto cíle dosáhla o jedno čtvrtletí dříve, než bylo původně plánováno.
  • Celkový jednotkový počet mikroprocesorů byl nižší než v předchozím období. Průměrná prodejní cena (ASP) byla vzhledem k poklesu v segmentu serverových procesorů mírně nižší, zatímco průměrná prodejní cena pro desktopové a mobilní procesory zůstala přibližně stejná.
  • Jednotkové počty chipsetů, základních desek a flash pamětí byly oproti předchozímu období nižší.

 

Témata článku: Cent

reklama
Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma o počítačové bezpečnosti

AMD Ryzen přichází

Velké testy kinoprojektorů a levných špuntových sluchátek

Příslušenství do USB-C

reklama
reklama