reklama

Intel mění populární notebooky na „Extreme“ díky vůbec první Extreme edici mobilních procesorů

SANTA CLARA, USA, 18. července 2007 – Náruživí hráči, umělci a multimediální nadšenci si žádají ještě rychlejší přenosné počítače, a společnost Intel proto uvádí první mobilní dvoujádrový procesor Intel Core 2 řady Extreme, nejvýkonnější mobilní procesor na světě1. Do oblasti mobility tak přináší nejvýkonnější produkt světa stolních PC. Intel dále uvádí nové procesory pro stolní počítače a na příští rok ohlašuje příchod energeticky šetrných čtyřjádrových procesorů.

Nové produkty na trh vstupují v době blížícího se prvního výročí uvedení procesorů s inovativní mikroarchitekturou Intel Core pro servery, stolní a přenosné počítače.

„Notebooky představují nejrychleji rostoucí segment trhu s počítači. Přitom stále stoupá poptávka uživatelů, kteří touží po špičkovém výkonu při práci s videem, grafikou a při hraní her a zároveň se nechtějí vzdát flexibility spojené s používáním notebooků,“ uvádí Mooly Eden, viceprezident společnosti Intel a generální manažer Mobile Platforms Group. „Díky našim inovativním technologiím a výrobním možnostem dokážeme nabídnout špičkový a přitom energeticky efektivní výkon i nejnáročnějším mobilním uživatelům. Jsme rádi, že jej můžeme uvést pod naší značkou Intel Core 2 Extreme – značkou, která se stala synonymem unikátního výkonu.“

Mobilní dvoujádrový procesor Intel Core 2 Extreme X7800, s oběma jádry pracujícími na bleskových 2,6 GHz, je vybaven speciálními mobilními funkcemi úspory energie, díky kterým mohou výrobci počítačů nabízet ještě výkonnější a energeticky efektivnější notebooky. Například mobilní procesor Intel Core 2 Extreme X7800 zajišťuje ve srovnání s předchozí generací mobilních procesorů až o 28 procent vyšší výkon2. Kromě toho byla pro potřeby zkušených počítačových fandů vyžadujících vyšší výkony odstraněna ochrana sběrnice před přetaktováním3. Novinka tak rozšiřuje technické možnosti uživatelské úpravy systémů a OEM výrobcům otevírá cestu k ještě vyššímu výkonu.

Pro stolní počítače společnost Intel uvedla dlouhou řadu nových procesorů včetně nové vlajkové lodi – čtyřjádrového procesoru Intel Core 2 Extreme QX6850. Procesor Intel Core 2 Extreme QX6850 s pracovním taktem 3,0 GHz a novou, rychlejší 1333MHz systémovou sběrnicí vítají zvláště vývojáři her, kteří se snaží uživatelům přinést nové funkce a působivější herní zážitky. Společnost Intel rovněž uvedla nový procesor Intel Core 2 Duo a nový čtyřjádrový Core 2 Quad.

Díky čtyřjádrovému procesoru Intel Core 2 Extreme se PC verze naší hry Tom Clancy's Ghost Recon Advanced Warfighter* 2 posunuje do nových herních výšin,“ uvádí Bo Anderson, CEO společnosti GRIN Development Studio*. „Hra vyvinutá ve studiu GRIN a publikovaná společností Ubisoft* naplno využívá výkon nové generace vícevláknové jednotky Intel, což zaručuje strhující realistickou hru. U čtyřjádrovém procesoru Intel využíváme jedno jádro k pohybům, jedno k renderování, další pro herní logiku a poslední pro další úlohy, které zajišťují stabilnější zobrazení s vysokou snímkovou frekvencí.“

Tento měsíc minulého roku společnost Intel uvedla inovativní a energeticky efektivní produkty s mikroarchitekturou Intel Core, které ještě v témže roce překonaly milníky, mimo jiné:

  • Přinesly jako první na světě čtyřjádrové procesory softwarově kompatibilní s x86, určené pro servery a osobní počítače, a rovněž ukládací a integrované systémy. Do této chvíle Intel uvedl 14 různých čtyřjádrových procesorů. 
  • Získaly přes 75 nezávislých cen a dalších ocenění od on-line publikací a redakcí časopisů po celém světě. 
  • Stály u zrodu téměř poloviny (224) z 500 nejvýše hodnocených nejvýkonnějších počítačů zařazených do nedávno zveřejněného žebříčku Top 500 Supercomputers List
  • Procesory Intel Core 2 Duo zdvojnásobily výkon notebooků a přitom vydrží při provozu na baterie neuvěřitelně dlouho4.
  • Připravily cestu pro největší změnu v konstrukci tranzistorů za posledních 40 let, která využívá 45nanometrový výrobní proces a technologie nové generace procesorů Intel® Core™2 a Intel Xeon.

Témata článku: Notebooky, Core, Intel Core, Procesory intel, Extreme, Stolní počítače, Ubisoft, Eden, Ghost

reklama
Aktuální číslo časopisu Computer

Supertéma o počítačové bezpečnosti

AMD Ryzen přichází

Velké testy kinoprojektorů a levných špuntových sluchátek

Příslušenství do USB-C

reklama
reklama