HP uvádí nové vysoce výkonné tiskárny pro domácnost i kancelář

Praha, 22. ledna 2006 – Společnost HP dnes představila inkoustové tiskárny HP Deskjet 6980 a HP Deskjet 6940. Jedná se o špičkové modely s vysokou rychlostí a profesionální kvalitou barevného tisku, které budou nabízeny za velmi příznivé ceny.

Prostřednictvím kabelového Ethernet připojení do sítě lze tiskárny sdílet ve skupině až pěti počítačů. Vysoká rychlost tisku znamená vyšší produktivitu při práci doma i v kanceláři.

Kromě kabelového připojení podporuje tiskárna Deskjet 6980 také připojení bezdrátové, založené na standardu Wi-Fi 802.11g/b, které je rychlé a snadno použitelné. Jak HP Deskjet 6980 tak HP Deskjet 6940 obsahují SecureEasySetup pro snadné připojení k bezdrátové síti během několika minut.

Tyto nové výkonné tiskárny řady Deskjet jsou určeny uživatelům produkujícím velké objemy tisku, kteří potřebují vysokou rychlost, profesionální kvalitu a stálost obrazu [1]. Tiskárny HP Deskjet 6980 a HP Deskjet 6940 nabízejí vysokou produktivitu s rychlostmi až 36 stran za minutu (str./min) při černobílém a 27 str./min při barevném tisku.

Vysoce objemové tiskové kazety HP 339 (černá) a HP 344 (tříbarevná), volitelný zásobník na 250 listů a automatická jednotka pro oboustranný tisk [2] jsou určeny zákazníkům, kteří potřebují ještě vyšší efektivitu pro udržení konkurenceschopnosti.

Na tiskárnách lze také tisknout kvalitní barevné fotografie odolávající blednutí po celé generace [3] – při použití inkoustů HP Vivera s možností tisku v rozlišení až 4 800 dpi  [4]. Také umožňují tisk se šesti barevnými inkousty [5].

Uživatelé mohou připojit digitální fotoaparát s rozhraním PictBridge k přednímu USB rozhraní a tisknout fotografie přímo, bez použití počítače. Obě tiskárny umožňují tisk fotografií v celé řadě formátů až do velikosti 215 x 610 mm (panorama), a to s okraji nebo bez okrajů [6]. K tiskárnám je dodáván software HP Photosmart Premier pro lepší organizaci, úpravu a vylepšení digitálních fotografií.

Tiskárny HP Deskjet 6980 a 6940 podporují operační systémy Windows 98 SE, Me, 2000 Professional, XP i Macintosh Mac OS X v10.2, 10.3 a novější.

Předpokládaná maloobchodní cena včetně DPH začíná pro HP Deskjet 6980 na 5.490 Kč a 3.990 Kč pro HP Deskjet 6940. Obě tiskárny se na trhu objeví v průběhu února 2006.

Pozn.:

[1]   Podle testů Wilhelm Imaging Research Inc, odolávají fotografie vytištěné na papír HP Premium Plus Photo Paper původními inkousty HP a umístěné pod sklo blednutí po několik generací. Více informací o testech najdete na www.hp.com/eur/faderesistance nebo na www.wilhelm-research.com/

[2]   Po zakoupení jednotky pro oboustranný tisk ph5712 a zásobníku HP na 250 listů papíru pt3447. Tato příslušenství nejsou dodávána s tiskárnou. Prodávají se samostatně.

[3]   Podle testů Wilhelm Imaging Research Inc, odolávají fotografie vytištěné na papír HP Premium Plus Photo Paper původními inkousty HP a umístěné pod sklo blednutí po několik generací. Více informací o testech najdete na www.hp.com/eur/faderesistance nebo na www.wilhelm-research.com/

[4]  Až 4 800 x 1 200 optimalizovaných dpi barevně při tisku z počítače. Vstupní rozlišení činí 1 200 dpi.

[5]  Tisk se šesti inkousty je možný po zakoupení fotografické inkoustové tiskové kazety HP 348 nebo šedé inkoustové tiskové kazety HP 100. Tyto kazety nejsou dodávány s tiskárnou, prodávají se samostatně.

[6]  S použitím papíru typu brožura nebo foto pro bezokrajový tisk.

Témata článku: Windows, HP Deskjet, Hp tiskárny, Paper, Premier

Aktuální číslo časopisu Computer

První test AMD Ryzen

Velké testy: 22 powerbank a 8 bezdrátových setů

Radíme s koupí Wi-Fi routeru

Co dokáží inteligentní domy?