HP rozšiřuje řadu notebooků pro firemní zákazníky

Praha, 8. června 2006 – HP oznamuje rozšíření portfolia svých notebooků určených především profesionálním a firemním zákazníkům. Jedná se o pět nových notebooků, mezi nimiž je i nejtenčí a nejlehčí notebook s optickou mechanikou na trhu.

HP Compaq nc2400 vážící 1.3 kg byl vytvořen speciálně pro ty, kdo často cestují a doplňuje nově uvedené notebooky HP Compaq tc4400, HP Compaq nc4400, HP Compaq nc6400, HP Compaq nx7400 a HP Compaq nc8430 a nw8440. Tato řada rozšiřuje již tak obsáhlou nabídku mobilních zařízení připravených na nový operační systém Windows Vista. Řada nyní obsahuje jak elegantní, lehká a ultrapřenosná zařízení, tak širokoúhlé výkonné pracovní stanice, které konkurují stolním počítačům.

„Mobilní konektivita je pro dnešní firemní uživatele naprostou nezbytností, ale představa o naplnění slov mobilní i konektivita se liší jak podle jednotlivých organizací, tak podle uživatelů,“ říká Alberto Bozzo, viceprezident a generální ředitel pro firemní produkty divize Personal Systems Group, HP EMEA. „HP rozumí rozdílné interpretaci mobilních potřeb a proto nabízíme firemním zákazníkům široké portfolio mobilních produktů v zásadě na jakékoliv cenové i výkonové úrovni.“

HP v těchto noteboocích vůbec poprvé používá řadu vylepšení shrnutých pod pojmem HP Professional Innovations. Ty představují sadu hardwarových i softwarových řešení, která jsou součástí nových notebooků a příslušenství pro firemní uživatele, a jsou navrženy ke zvýšení bezpečnosti a spolehlivosti a zjednodušení práce. Nové technologie, jako je HP Biometric Fingerprint Sensor (čtečka otisku prstu), HP Disk Sanitizer nebo Mobile Data Protection System 3D, pomáhají snížit riziko, zvýšit produktivitu a celkově zlepšit práci s mobilními zařízeními, aby se uživatelé mohli soustředit na svou práci. Příslušenství k notebookům je navíc použitelné napříč celou řadou.


HP Compaq nc2400: Perfektní lehký společník

Nejlehčí a nejtenčí notebook s optickou mechanikou na trhu, HP Compaq nc2400 je navržen pro časté cestovatele s ideální rovnováhou mezi funkčností a velikostí.  S vahou začínající na 1,3 kg a tloušťkou pouhých 24,8 mm nabízí nc2400 12,1-palcový širokoúhlý displej s velkou zobrazovací plochou a integrovanou optickou mechanikou.

HP Compaq 4400: Opravdu všestranný a mobilní

Ultra lehká a skvěle vybavená řada HP Compaq 4400 je k dispozici jako standardní notebook nebo jako konvertibilní Tablet PC. Procesory Intel® Core™ Duo umožňují souběžné použivání několika aplikací, takže uživatelé mohou udělat více práce za méně času. HP Compaq tc/nc 4400 obsahuje 12,1-palcový displej s pozorovacím úhlem 160° a volitelně lze mít také speciální displej pro venkovní použití, který nabízí vyjímečně kvalitní zobrazení i na přímém denním světle. S originálním příslušenstvím HP splní série HP Compaq 4400 takřka jakékoliv požadavky firemních uživatelů, například 16 hodin provozu na baterie s HP Ultra-Capacity Battery. Stejně jako ostatní řady, i 4400 obsahuje všechny výhody funkcí HP Professional Innovations.

HP Compaq nc6400: Širokoúhlý mobilní profesionál

HP Compaq nc6400 poslouží především těm, kteří potřebují být neustále připojení. Notebook disponuje vestavěnými přijímači Wireless WAN (UMTS/HSDPA) a rozšiřuje tak možnosti standardního Wi-Fi připojení pro ty, kdo často cestují. Notebook je vybaven procesorem Intel Core Duo a 3D grafickou kartou, která doplňuje 14,1-palcový širokoúhlý displej. Jako první výrobce nabízí HP svým uživatelům vestavěný HP Privacy Filter, který ochránění data na displeji před nepovolanými pohledy.

HP Compaq nx7400: Širokoúhlý notebook pro každého

Compaq nx7400 je určen pro zákazníky, pro které je cena důležitým faktorem a při tom hledají výkonný a lehký notebook s širokoúhlým displejem. Procesor Intel Core Duo® a 15,4-palcový širokoúhlý displej nabízí vysokou míru produktivity v odolném a lehkém těle z hořčíkové slitiny.

HP Compaq nc8430 a nw8440: Širokoúhlý výkon na cesty

Vybaven procesory Intel Core Duo a velmi výkonnou grafikou, nabízí notebook HP Comaq nc8430 výkonnou mobilní kancelář, která konkuruje jakémukoliv notebooku nebo stolními počítači. Výkonná grafika ATI zabezpečí potřebný výkon, kvalitu a stabilitu potřebnou při náročných projektech. 15,4-palcový širokoúhlý displej vybavený protiodrazovou vrstvou a technologií pro široký pozorovací úhel pak podpoří produktivitu. HP Compaq nw8440 disponuje ohromujícím výpočetním výkonem a grafikou, to vše je zabaleno do tenkého a lehkého designu, který zpříjemní uživatelům práci.

Další informace o těchto noteboocích a dalších mobilních řešeních HP jsou k dispozici na www.hp.com/go/Mobility2006.

Témata článku: Century, Gothic 3, HP Compaq, HP Notebook, Mobilní příslušenství, Sensor, Battery

Určitě si přečtěte

Operační systém běžným počítačům nedal Bill Gates, ale Gary Kildall

Operační systém běžným počítačům nedal Bill Gates, ale Gary Kildall

** Gary Kildall pochopil, že levné výpočetní čipy mohou posloužit jako univerzální počítače pro všechny ** Připravil pro ně proto první operační systém ** Později mu systém vyfoukl Microsoft a nazval ho MS DOS

23.  4.  2017 | Pavel Tronner | 51

Umělá inteligence je sice v plenkách, už teď ale přestáváme rozumět, jak vlastně funguje. To je problém

Umělá inteligence je sice v plenkách, už teď ale přestáváme rozumět, jak vlastně funguje. To je problém

** Už je to tady, lidé přestávají chápat počítače ** Systémy neuronových sítí začínají pracovat tak, že ani jejich tvůrci přesně neví, co se uvnitř děje ** Do budoucna to může být závažný problém

24.  4.  2017 | Jakub Čížek | 111

Před 35 lety měl premiéru legendární počítač ZX Spectrum. Připomeňte si „Gumáka“

Před 35 lety měl premiéru legendární počítač ZX Spectrum. Připomeňte si „Gumáka“

** Slavný osmibitový počítač Sinclair ZX Spectrum byl uveden právě před 35 lety ** Připomeňte si tento průkopnický počítač v tematických článcích ** Podívejte se, jak funguje dnes

23.  4.  2017 | Pavel Tronner | 13

Správný počítač má alespoň dva monitory. Anebo je to jinak?

Správný počítač má alespoň dva monitory. Anebo je to jinak?

** David si nedokáže představit práci bez dvou a více monitorů ** Kubovi naopak stačí jeden a ve více displejích se ztrácí ** Jaký přístup je lepší?

23.  4.  2017 | Jakub Čížek | 59

Český Google Překladač začal používat umělou inteligenci. Konec „drahoušků zákazníků“

Český Google Překladač začal používat umělou inteligenci. Konec „drahoušků zákazníků“

** Google ve svém překladači roky používal statistickou technologii ** Nyní zavádí strojové učení a neuronové sítě ** Rozdíl by měl být zvláště na větších textech patrný už nyní

20.  4.  2017 | Jakub Čížek | 31

Brno otevřelo největší českou dílnu pro bastlíře. Kladívka, vrtačky, 3D tiskárny, laserové řezačky. Je tu vše

Brno otevřelo největší českou dílnu pro bastlíře. Kladívka, vrtačky, 3D tiskárny, laserové řezačky. Je tu vše

** Máte nápad, ale chybí vám stroje a pořádná dílna? ** Chcete postavit ptačí budku, nebo krabičku pro Arduino? ** Brno otevřelo svůj FabLab – laboratoř pro bastlíře

19.  4.  2017 | Jakub Čížek | 31


Aktuální číslo časopisu Computer

První test AMD Ryzen

Velké testy: 22 powerbank a 8 bezdrátových setů

Radíme s koupí Wi-Fi routeru

Co dokáží inteligentní domy?